Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Kult #!$%@? i katolicyzmu


@karix98: Fajny fikołek z tym połączeniem... a tak na poważnie, obyś nigdy nie musiał kwiczeć, gdy dosięgnie kraj bezrobocie i januszex za każdym razem ci powie, że za bramą takich jak ty, to setka czeka na przyjęcie. Wtedy też może ci się zaszczepić ten "kult", zwłaszcza w sytuacji, gdy nie było można od tak, jechać do pracy na zachód.
Dzieci dziwią się rodzicom, że ich nie rozumieją.
@karix98 #!$%@? tam babcia, moi rodzice (których wcale nie uważałem nigdy za taki beton) się przerazili gdy poszedłem do nowej korpo pracy zaraz po studiach i w drugim tygodniu zatrudnienia wziąłem L4 z powodu #!$%@? anginy. "Ale dopiero się zatrudniles i już L4, to źle wygląda" - a co mam iść z gorączką bo głupio? XD


@Lasic: To ja miałem tak samo, po dwoch tygodniach pracy w gastro skręciłem kostkę. Babka
@karix98: aż mi się przypomniało jak ja po technikum dostałem staż w korpo no i zacząłem ten staż na początku lipca (typowe korpo, a robiłem w dzialę IT czyli tylko czyściłem kompy albo nosiłem rzeczy XD) no i chciałem zanieść papiery na rekrutację na studia to mówię szefowi sprawa jest, wezmę jeden dzień wolny i rozniosę to wszystko. Szef mówi no spoko młody śmigaj na te studia. Budzę się z rana
To mogliby sobie dorobić jeszcze piątkę dzieci XD takie problemy to miały dawniej osoby bez majątku z dużą dzietnością, gdzie przy dzisiejszych warunkach by się nawet nie zeszli razem finansowo. Wyobrażasz sobie rodzić dziecko niewiele potem być znowu w ciąży, a nie mieć łazienki?


@SarahC: O czy tym #!$%@? xD Ja ci mowie o rynku pracy a ty jakies farmazony o tym ile dzieci mieli twoi starzy i ze nie mialas
@Dentka7: Bo twierdzisz, że musieli pracować w Polsce w lokalnej fabryce. Ale fakty są takie, że nie musieli. Ludzie wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu lepszego życia, choćby do Szwecji na budowy. Tyle że jak byłeś biedny tak jak większość statystyczna polskiego społeczeństwa i miałeś dużo dzieci MIMO WSZYSTKO, to dopiero wtedy byłeś zmuszony siedzieć na miejscu.
Bo twierdzisz, że musieli pracować w Polsce. No nie musieli, ludzie wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu lepszego życia, choćby do Szwecji na budowy. [...]


@SarahC: Brak mi słów. Ty totalnie nie masz swiadomosci tego jak bylo.
Praca w Szwecji? Ty myslisz, ze w Szwecji bylo tak jak teraz? Ze jechalas, podpisywalas papierki i pracowalas w Szwecji? I ze Szwecja miala umowe z Polska?

W Szwecji bylas nielegalem bez pozwolenia na prace,