Wpis z mikrobloga

Widzę ostatnio sporo antypolicyjnych newsów poszło na główną, sprawy sprzed roku jak i sprzed 22 lat (po co są wrzucane takie starocie?). Cześć przedstawia normalne interwencje wobec osób mających wywalone na przepisy, część przedstawia czepianie się o byle co bez wyraźnego powodu. Obecnie trwa "protest" policjantów, wczoraj była zorganizowana manifestacja.
Dziwi mnie jedna rzecz - część społeczeństwa nie rozumie i nie chce zrozumieć, że to jak wygląda obecnie Policja i jakie są jej priorytety to nie jest widzimisię policjanta z patrolówki. Komendant Główny powoływany jest przez polityków, politycy są wybierani przez SPOŁECZEŃSTWO. Skoro obywatele ponownie wybrali PiS to oznacza, że Policja będzie realizować cele polityczne PiSu. Kiedy rządziło PO nazywany byłem POlicjantem, dzisiaj jest Pislicjantem - nic się w tej kwestii nie zmieni dopóki Policja nie będzie w 100% apolityczna, a niestety taka nigdy nie będzie, chyba że sama by finansowała swoje istnienie co jest obecnie nierealne.
Jako policjanci problem widzimy od lat, obywatele zaczynają powoli go dostrzegać. W ostatnich latach jak i w latach następnych nastąpi liczny odpływ na emeryturę doświadczonych policjantów. Na ich miejsce obecnie brani są ludzie (w mojej opinii dotyczy to 1/2 albo i więcej przyjętych), którzy nie nadają się do tej pracy. Po prostu. Cześć z nich fizycznie i psychicznie nie ogarnia i nigdy nie będzie ogarniać, część jest ślepo posłuszna rozkazom z góry i jak trzeba będzie to własnej matce da mandat. Coraz gorsze warunki finansowe i warunki pracy sprawiają, że ambitni i nadający się do tej roboty policjanci uciekają do cywila bez praw emerytalnych. Ich miejsce zajmują następni mierni ale wierni. To że czekacie na interwencję godzinami, że nikt nie poszukuje na szeroką skalę waszego auta albo roweru, że kwitnie handel narkotykami i nie ma dnia bez kilkunastu kradzieży w dyskoncie - to są właśnie efekty m. in. zbyt niskiego stanu etatowego w połączeniu z coraz mniejszymi wymaganiami. Problem z Policją to problem systemowy - i to nawet nie chodzi o wypłaty, ale ogólne niedofinansowanie Policji jako takiej. Jak policjanci mają skutecznie pracować, jeśli nie mają czym dojechać na interwencję. Jak mają skutecznie wykrywać sprawców jak mają na biegu 80 spraw i goniące ich terminy? Jak kryminalni mają rozpracowywać środowisko i zatrzymywać sprawców, jak w nocy zamiast robić zasadzkę na złodziei to muszą jechać na interwencję bo nie ma komu? O problemach Policji można pisać godzinami, część z nich poruszył w swoich ostatnich filmach @Sierzant_Bagieta . Sam się z nim nie zgadzałem w wielu kwestiach poruszanych przed odejściem z formacji, ale ostatnie 2 filmy o powodach odejścia - podpisuję się pod 99% tego co mówi.
#policja #polska #afera #protest
  • 27
@niebiesko-niebieski: no choćby zabranie dziś podczas miesiecznicy legalnym demonstrantom (mają zarejestrowane w Urzedzie Warszawy zgromadzenie z dźwiękiem) nagłośnienia żeby Kaczynski nie usłyszał. To działanie zgodne z prawem?

Poszedłeś gdzieś zaprotestować w tej sprawie, choćby do komendanta ponarzekać?

Już ci kiedyś pisałem że że wsyztskich wykopowych policjantów szanuję cię najbardziej więc proszę nie wyskakuj z prowokacyjnym "jakie łamanie prawa" xD
@niebiesko-niebieski: no ale nie możesz się dziwić skoro wobec tych policjantów którzy coś odwalają nie wyciąga się żadnych konsekwencji. Ocena policji jest przez pryzmat całości, nawet jeśli wśród niej zdarzają się swietni i empatyczni funkcjonariusze. Jeśli kiedyś spotkamy się na interwencji i będziesz profesjonalny to złego słowa nie powiem ale jednocześnie nawet w 1% nie zmieni to mojego zdania o instytucji.
no ale nie możesz się dziwić skoro wobec tych policjantów którzy coś odwalają nie wyciąga się żadnych konsekwencji.


@pawelczixd: nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu policjantów jest karanych za byle bzdurę... Raz na kwartał jest news na całą Polskę o tym, że policjanci zrobili XYZ i nie zostali od razu ukarani (#!$%@?ąc już od tego czy powinni), w tym czasie kilkudziesięciu policjantów ma robione postępowania za byle bzdurę. U mnie jednostce
@niebiesko-niebieski: ale ja jako obywatel nie chce by policjant był karany bo nie ma tej przysłowiowej czapki ale chcę by gdy obraża na ulicy Ukraińca na tle narodowościowym (w polskim prawie przestępstwo) to groziłoby mu coś więcej niż zakaz awansu przez rok (to sytuacja z ostatnich tygodni).

Jeśli chodzi o postępowania za bzdety to zgadzam się - jest to patologia.

Ale też nie przresadzajmy że te ważniejsze są raz na kwartal.
ale ja jako obywatel nie chce by policjant był karany bo nie ma tej przysłowiowej czapki ale chcę by gdy obraża na ulicy Ukraińca na tle narodowościowym


@pawelczixd: Ale niestety jest taki system jaki jest, tylko o tym akurat się nie mówi (bo jaki to jest news że policjant ma za bzdurę postępowanie?). Nakręcanie obywateli na Policję i Policji na obywateli na pewno jest w czyimś interesie, tylko pytanie w czyim?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
W jaki sposób jako policjant reagowałes na łamanie prawa przez innych policjantów, huh?


@pawelczixd: Jakie łamanie prawa?

@niebiesko-niebieski: a choćby skatowanie tego typa w kiblu wrocławskiego komisariatu. Przecież gdyby nie nagrania z tasera, to gówno by im zrobili.

Nie macie szacunku w społeczeństwie właśnie dlatego, że w takich momentach siedzicie cicho. Wykonujecie najbardziej absurdalne polecenia i jeszcze cieszycie się że można było kogoś zgnoić. Nawet w prywatnych rozmowach nie usłyszałem
@niebiesko-niebieski: Ten wysyp wykopalisk jest po to, żebyście ty i twoi koledzy wiedzieli, że obywatele wami gardzą i nie zgadzają się na dawanie wam podwyżek.

I w sumie nie piszę tego nawet przez pryzmat covidu i tego, w jaki sposób policja egzekwowała wątpliwe przepisy. Z mojej perspektywy – praworządnego obywatela, który prowadzi uczciwy biznes i nie łamie prawa – jesteście bezużyteczni. Ile razy potrzebowałem waszej pomocy, tyle razy okazywało się, że
@niebiesko-niebieski:

https://www.rmf24.pl/news-szpaler-policjantow-bil-kazdego-sledztwo-umorzone,nId,6004487#crp_state=1

Co wyjątkowo bulwersuje - żadna z kilkudziesięciu przesłuchanych osób nie przyznała się do udziału w zajściach, ani nie wskazała na konkretnych kolegów - informuje reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Podwładnych kryli też przełożeni, których przesłuchano.


Jesteście bandą patusów i mafiozów, z niedorzecznikiem i komendantem na czele. Tak samo @Sierzant_Bagieta, który wielokrotnie bronił waszych kolegów orków.