Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej porady i mam bardzo ważny problem. Co powinienem zrobić jeśli osoba z mojej najbliższej rodziny jest potworem, który bezkarnie niszczy ludziom życie i doprowadza ich do psychicznego i fizycznego wyniszczenia, prawdopodobnie wiele z tych osób przedwcześnie umrze lub będą mieć potwornie zniszczone życie. Nie robi nic nielegalnego, wiec nie da się pociągnąć jej do żadnej odpowiedzialności. Sam jestem jedną z licznych ofiar.

Nie potrafię nic zrobić, bo jestem sparaliżowany oporem psychicznym przed wyrządzeniem jakiejkolwiek krzywdy tej osobie ze względu na to, że jest to najbliższa rodzina. Jednocześnie całe najbliższe otoczenie tej osoby przez lata cierpi, a ona sama nie rozumie tego co robi i wynika to z zaburzeń, których nie leczy, a nie da się nikogo zmusić do leczenia.

Ta osoba prawdopodobnie podczas porodu w wyniku niedotlenienia doznała jakichś problemów neurologicznych i jest teraz bardzo impulsywna, nie ma żadnej samokontroli i skutek tego jest taki, że jest całkowicie absolutnie szczera, więc gdy wybucha powie wam takie rzeczy, których normalnie ludzie nie mówią, przemilczają.

W amoku wściekłości ta osoba jest absolutnie szczera, bez zahamowań mówi ludziom z rodziny takie rzeczy, że są brzydcy, grubi, śmierdzą, mają #!$%@? życie, które przegrają, są nieudacznikami.

Jeden z członków mojej rodziny (nie ja) do dziś leczy się psychiatrycznie po tym jak jedną tyradą pod wpływem wybuchu powiedziała mu, że jego całe życie jest bezsensowne, przegrane, nic nie osiągnął i do niczego nie prowadzi.

Kilka innych osób ma już problemy ze zdrowiem fizycznym z winy tej osoby.

Piszę, bo nie wiem co zrobić, bo prawdopodobnie kilka osób (w tym ja) będziemy mieć albo problemy kardiologiczne i psychiatryczne, albo w najlepszym wypadku zniszczone życie i samoocenę na dnie do końca życia.

#psychologia #psychiatria #przemyslenia #przegryw #nerwica #depresja
  • 26
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: co się nadaje jako sprawa kryminalna - zgłaszaj na policje
to co ci się wydaje że jesteś potrzebny żeby rozwiązywac problemy innych ludzi - ale nie nadają się do zgłoszenia bo z punktu widzenia prawa są niewinne - olewaj
  • Odpowiedz
@LukasUK: Moim największym marzeniem jest uderzyć z pięści w twarz, ale to jest kobieta i potem byłyby nagłówki, że "okrutny facet skatował kobietę". No, a jej terror latami, zniszczenie już kilku osobom całego życia od A do Z to jest bez znaczenia. Dwoje porządnych ludzi już przez nią nie wychodzi z domu i boją się do kogokolwiek odezwać, bo tak po nich pojechała, a że wrażliwi to wzięli to do
  • Odpowiedz
Nawet jakby to była kryminalna to weź podaj kogoś z najbliższej rodziny.


@Ynfluencer:
tak właśnie bym zrobił - za stosowanie przemocy wobec słabszych członków rodziny #!$%@?łbym nawet własnego ojca
(gdyby ją stosował bo mój staruszek jest spokojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@localoca: Już Ci tłumacze, bo może Ci się to wydawać dziwne.

Siła tej osoby wynika po 1 z bliskości relacji, atakuje tylko te osoby, które są już wciągnięte w bliską relacje.

Ale głównym czynnikiem siły tej osoby jest jej całkowita bezmyślność, nieprzetwarzanie informacji, nierozumienie przekazu. Jest to osoba tępa, z bardzo niskim
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: Rozumiem. Tylko czemu jej słuchacie? Od takiej osoby trzeba się odciąć i zostawić ją samą. Jeśli Ci na niej zależy, to daj jej narzędzia - zapisz do psychiatry i może na terapię, uświadom jaki ma wpływ na innych. Ciężko mi to pojąć, bo ja mam tak, że nawet jak jeden kuzyn wydaje mi się po prostu chamski, to z nim nie rozmawiam i koniec tematu. Choćby mi zrobił milion
  • Odpowiedz
@Ynfluencer brzmi jak wymówka wynikająca z bezsilności wobec innej osoby i braku możliwości stawienia jej czoła.. gdyby była naprawdę tępa, z niskim iq, to bez problemu inni, bardziej inteligentni ludzie "ustawiliby" pod własne dyktando, debila nie jest ciężko przechytrzyć
  • Odpowiedz
@Xandress: Co? Debil zawsze wygra. Im większa przepaść dzieli IQ Twoje od debila tym większa szansa, że Cię przegada. To nie jest prawda, że inteligentne osoby ustawiają innych pod siebie. To idioci i tepacy zawsze wygrywają potyczki słowne, walkę o zasoby o pozycję, o partnerów, o popularność, bo jest w nich potężna pewność siebie, bezkrytycyzm wobec siebie i nieznajomość własnych ograniczeń.

Inteligentny człowiek będzie analizował, spinał się stresował.

Tak samo w gadce każdy Seba wygra z każdym intelektualistą, bo intelektualista będzie robił wywody, a Seba
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: ja nagrywał bym jej monolog, a później zgłosił się z tym do prawnika z pytaniem: „co z tym fantem zrobić”. Może sądownie zostanie wysłana na leczenie? Oczywiście to takie moje bardzo pozytywne oczekiwania, bo podejrzewam, że u nas w Polsce to tak nie działa. xD Innego rozwiązania oprócz perfidnego unikania tej osoby nie widzę. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@localoca: Dlaczego się nie odetniemy? Dobre pytanie. Zapewne dlatego, że wtedy ta osoba zgrywałaby pokrzywdzoną, która wyrodna rodzina zostawiła na pastwę losu.

Wiem co powiesz. Kij z tym co myślą inni, ale dobremu, porządnemu człowiekowi, nawet jeśli wie, że ma rację i słusznie się odciął to pozostaje dalej jakiś cień wątpliwości, czy to on nie jest tym złym, że zostawił kogoś z rodziny na pastwę losu.
  • Odpowiedz
@Fox7er: Ja to bardzo chciałbym jej z piąchy w ryj #!$%@?ć i czasami już nie mogę i jestem bliski zrobienia tego, mam napady wściekłości, ale zawsze się jakoś powstrzymuję. Ta tłumiona wściekłość już mi się rzuca na serce. Gdybym tak #!$%@?ł tą lutę to pewnie poczułbym się o 20 kilo lżejszy, wszystkie emocje zblokowane w ciele przez lata by się uwolniły, napięcia w ciele i po prostu uzdrowienie.

Wiem, że
  • Odpowiedz
@Ynfluencer cóż, mamy zgoła odmienne spojrzenie na świat a takim razie, być może po prostu w moim towarzystwie idioci nie dyktują innym warunków ¯_(ツ)_/¯

Show-biznes rządzi się swoimi prawami, podobnie jak polityka, gdzie naprzeciw powszechnej opinii, nie siedzą sami debile, a za każdym pionkiem stoi król, który rozstawia go po szachownicy. To ludzie ambitni, zdeterminowani i inteligentni wygrywają walkę o pozycje, zasoby czy partnerów, ponieważ pewność siebie polega na świadomości swojej
  • Odpowiedz