Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej porady i mam bardzo ważny problem. Co powinienem zrobić jeśli osoba z mojej najbliższej rodziny jest potworem, który bezkarnie niszczy ludziom życie i doprowadza ich do psychicznego i fizycznego wyniszczenia, prawdopodobnie wiele z tych osób przedwcześnie umrze lub będą mieć potwornie zniszczone życie. Nie robi nic nielegalnego, wiec nie da się pociągnąć jej do żadnej odpowiedzialności. Sam jestem jedną z licznych ofiar.

Nie potrafię nic zrobić, bo jestem sparaliżowany oporem psychicznym przed wyrządzeniem jakiejkolwiek krzywdy tej osobie ze względu na to, że jest to najbliższa rodzina. Jednocześnie całe najbliższe otoczenie tej osoby przez lata cierpi, a ona sama nie rozumie tego co robi i wynika to z zaburzeń, których nie leczy, a nie da się nikogo zmusić do leczenia.

Ta osoba prawdopodobnie podczas porodu w wyniku niedotlenienia doznała jakichś problemów neurologicznych i jest teraz bardzo impulsywna, nie ma żadnej samokontroli i skutek tego jest taki, że jest całkowicie absolutnie szczera, więc gdy wybucha powie wam takie rzeczy, których normalnie ludzie nie mówią, przemilczają.

W amoku wściekłości ta osoba jest absolutnie szczera, bez zahamowań mówi ludziom z rodziny takie rzeczy, że są brzydcy, grubi, śmierdzą, mają #!$%@? życie, które przegrają, są nieudacznikami.

Jeden z członków mojej rodziny (nie ja) do dziś leczy się psychiatrycznie po tym jak jedną tyradą pod wpływem wybuchu powiedziała mu, że jego całe życie jest bezsensowne, przegrane, nic nie osiągnął i do niczego nie prowadzi.

Kilka innych osób ma już problemy ze zdrowiem fizycznym z winy tej osoby.

Piszę, bo nie wiem co zrobić, bo prawdopodobnie kilka osób (w tym ja) będziemy mieć albo problemy kardiologiczne i psychiatryczne, albo w najlepszym wypadku zniszczone życie i samoocenę na dnie do końca życia.

#psychologia #psychiatria #przemyslenia #przegryw #nerwica #depresja
  • 26
  • Odpowiedz
@Xandress: Szanuję Twoje zdanie i zrozumiem jeśli przy nim zostaniesz, ale chciałbym wejść w polemikę i przedstawić ci mój punkt widzenia.

Też kiedyś wydawało mi się, że jest taka korelacja, że im inteligentniejsza jednostka tym większą przewagę ma nad innymi. Niestety według mnie przeważnie jest odwrotnie z wąskim marginesem błędu.

Rzeczywiście być może kilku topowych graczy to ludzie inteligentni, ale w skali populacji i na takim poziomie na jakim my jesteśmy oraz jeszcze wiele poziomów ponad nami jest wyraźna przewaga i stawianie na
  • Odpowiedz
@Ynfluencer też uważam, że wielu ludzi stojących na drugim planie w towarzystwie stanowią kumaci i inteligentni, natomiast sam overthinking to zdecydowanie zła cecha charakteru, która niekoniecznie przemawia na ich korzyść

Zgadzam się, że w oczach innych ludzi wyluzowany Sebek może zostać odebrany jako zwycięzca, pytanie jednak czy powinno nam zależeć na opinii ludzi, którym imponuje takie prostackie zachowanie
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: jak wiesz, że ktoś jest chory, to powinno być zdecydowanie łatwiej nie dopuszczać do siebie tego, co mówi. #!$%@? o tym, że twoje życie nie ma sensu, nie prowadzi do żadnego celu i zawsze będziesz sam to nawet nie są porządne obelgi, to zwykłe insynuacje poparte niczym, bo to ty decydujesz o swoim celu i o tym, czy życie ma sens.

a jak zaczyna tyradę to nie wdawaj się
  • Odpowiedz