Wpis z mikrobloga

Obejrzane i tak w skrócie to bardzo nierowny serial ale generalnie spodziewalem sie czegos gorszego.

Paradoksalnie to chyba najlepiej im wychodza autorskie watki/postacie. Taki Darek, Sebastian czy Patrycja są ewidentnie bazowani na stereotypach, które każdy ma szanse spotkac w typowej polskiej firmie. Scenki z kucami korwinistami, klotnie o Halloween, teczowe butelki w szkolach, mlodziezowe slowo roku, wszystko bardzo oddaje polskie warunki. Także pojedyncze kwestie były dobrze napisane i mozna było parsknąć. Widac ze scenarzystami sa mlodzi ludzie, ktorzy ogarniaja internet i memy, pewnie gdyby nie hamowaly ich telewizyjne ramy to by jechali bardziej po bandzie, w kazdym razie nie ma takiego typowego cringe komedii telewizyjnych.

No i analogicznie na minus przerzucanie 1:1 tego, co zagralo w wersji US. Wiadomo, że caly wątek romansu Pam i Jim stanowil oś serialu, ale tutaj zostało przeniesione dosłownie wszystko jak niedoceniający chlopak, chwilowe kłotnie bo Jim coś czuje, nawet dawanie puszki Coli na zgodę xD Tak samo Michael/Michał, casting jest dobry, gosc czasami potrafi dobrze zagrac takiego wkurzajacego glupka, ale jest tego za duzo bo praktycznie w kazdej scenie ma glupi usmiech i robi cos 'smiesznego'. Postacie to jedno, ale scenki tez nie wypalily, chcieli zrobic wlasną wersję kursu BHP, ewakuacji czy imprez tematycznych ale wyszlo giga dretwo i po lebkach. Nawet ten filmik pozegnalny na koncu byl absolutnie cringowy i to w zły sposób.

Ja bym ocenil tak: The Office US > The Office PL > The Office UK, z czego wydaje mi sie, ze odbior wersji US byłby duzo gorszy gdyby wiekszosc z nas ogladala sezon po sezonie, a nie w calosci. Tam tez bylo wiele slabszych momentow, ktore zostaly zakrywane nastepnymi sezonami/odcinkami, polska wersja na razie nie ma szansy sie tak obronic. No i tak jak ktos wczesniej zauwazyl, serial ma bardzo slaby marketing ograniczajacy sie do kilku filmow z kulis na YT ktore maja po 5-10k wyswietlen, wiekszosc ludzi dowiedziala sie o premierze po premierze xD Ale to chyba domena Canal+, robia dobre seriale ktore w ogole nie sa promowane

#theofficepl #seriale
  • 5
@IIIlIII: Jestem po obejrzeniu ciągiem dwóch sezonów i ogólnie spodziewałem się, że będzie gorzej. W większości się z tobą zgadzam, od siebie dodam tylko, że postać Michała i Patrycji to za dużo cringe’u. Albo jedna albo druga. Też w office us Michael z czasem był nie tylko krindżowy ale również zabawny, a w polskiej wersji mam wrażenie, że ten balans jest za bardzo przesunięty w stronę żenady. Na plus na pewno
@Eospherus: Tzn mi odpowiadał sam koncept postaci Patrycji jako bogatej córeczki tatusia na kierowniczym stanowisku, aktorka też gra tak, jakby w ogole nie grała, czyli dobrze xD Już trochę nie pamiętam 1. sezonu, ale tam chyba ich duet lepiej działał, więcej było takiego wzajemnego dogryzania jak Michael i Jan, w 2. sezonie rzeczywiscie niby rywalizują ale jakoś to bardzo kabaretowo wychodziło.

A co do Michała to do zbalansowania postaci mi jeszcze
@IIIlIII Zgadzam się co do Michała, brakuje mu właśnie brakuje takich momentów jak w the office us, gdzie Majkel okazywał się bardzo dobrym szefem albo dobrym człowiekiem jak np. przyjście na wystawę Pam czy nakręcenie reklamy Dunder Muflin, chociaz ten film na koniec to chyba miało być coś takiego, według mnie nie wyszło tak źle xD
@IIIlIII: serial jest dobry i jest bardzo skopiowany z wersji US. Ale właśnie Michał jest za bardzo głupi. I aż dziw bierze że taki głupek jest szefem.