Wpis z mikrobloga

Chcę nadpłacić kredy hipoteczny w #pkobp W serwisie internetowym iPKO mam opcję nadpłaty kredytu, jednak rozmawiałem ostatnio z rodziną i oni twierdzą, że jeżeli chcę spłacić wcześniej sam kapitał, nie kapitał + odsetki to muszę napisać wniosek do baku. Jeżeli tego nie zrobię to bank naliczy moją nadpłatę na poczet rat kapitałowo odsetkowych, przynajmniej tak twierdzi moja rodzina.

Spłacał koś z was wcześniej kredyt, najlepiej w #pko i może powiedzieć jak to wyglądało?
#kredythipoteczny #kredyt
  • 10
@Poldek0000: @FAQGAG: ale jaki wniosek
Z tego co pamiętam jest tak jak mówi OP po czyli spłata kapitału albo spłata kapitału + odsetki.
Nic nie ma o żadnym wniosku. A opłata od wcześniejszej spłaty zależy od tego co miałeś w umowie. Jak ja podpisywałem to ustawowo? byl zakaz pobierania opłaty za wcześniejszą spłatę. W jakiś starych kredytach pewnie mogą nadal pobierać.
@FAQGAG: Jak ja kocham takich rodzinnych doradzaczy finansowych, którzy nie mają zielonego pojęcia i kontakt z bankiem ogranicza się do równo ograniczonej Pani Grażynki z kasy w banku spółdzielczym, która awansowała w 25 lat z młodszego kasjera na starszego kasjera, bo wie już komu wypłacić rentę za babkę bo wie babka jeszcze nie umarła, więc renta się należy.... :D

Nadpłata kredyt = ZAWSZE ZAWSZE FOREWER EWER nadpłata KAPITAŁU (z małym wyjątkiem
@Poldek0000: @FAQGAG: ale jaki wniosek

Z tego co pamiętam jest tak jak mówi OP po czyli spłata kapitału albo spłata kapitału + odsetki.

Nic nie ma o żadnym wniosku. A opłata od wcześniejszej spłaty zależy od tego co miałeś w umowie. Jak ja podpisywałem to ustawowo? byl zakaz pobierania opłaty za wcześniejszą spłatę. W jakiś starych kredytach pewnie mogą nadal pobierać.

gościu a co za różnica czy kapitał czy kapitał
W przypadku nadpłaty pobierzemy odsetki naliczone od ostatniej spłaty, pozostała kwota nadpłaci kapitał. W kolejnej racie spłacisz odsetki niższe o kwotę, która została pobrana w ramach nadpłaty, a więc tym samym więcej kapitału.