Wpis z mikrobloga

Wczoraj odkurzyłem Numarka, jakież było moje zdziwienie gdy po zainstalowaniu Serato lite zobaczyłem, że wycięli jedna z głównych podstawowych funkcjonalności. Po załadowaniu utworu nie skanuje ścieżki i nie pokazuje bpm (tak można to próbować zrobić ręcznie) dla mnie to dyskwalifikacja programu.
Myślę co teraz bo mam zajawkę aby trochę wrócić do zabawy z kontrolerem.
Przez myśl mi nawet przeszła opcja zakupu czegoś od Pioneer DJ bo tam jest darmowy rekordbox. Ehh #problemypierwszegoswiata

#muzykaelektroniczna #muzyka #serato #numark #pioneer
TheSznikers - Wczoraj odkurzyłem Numarka, jakież było moje zdziwienie gdy po zainstal...

źródło: comment_16679753682aZ91P4MNOTMSjDYCuxRmW.jpg

Pobierz
  • 20
Jasne że wiem tylko to też kwestia jakiego syntezator,a a jest w czym wybierać.

Można iść w soft
Można iść e hardware

Z hardware np klawiszowego coś jak keyboard np polak Madis gra
https://youtu.be/h6vVuZ9ZxKM

Albo coś na bazie eurorack i sobie sam dobierasz, kompletujesz zestaw gdzieś każda moduł ma swoje miejsce i czas(funkcje, możliwości)
https://youtu.be/GjYENsrLLf4
Są też już bardziej kompleksowe zestawy gotowe do kupienia chociaż własne składaki mają większy popyt..

Są tez
Z Muzyki elektronicznej to i tak bardziej wolę
IDM Ambient czasem trance i psytrance

Większość ludzi to i tak ameby i na wszystko mówią techno nie zależnie czy jakieś house dnb jungle i inne gatunki dasz im posłuchać xD

Ogólna zmora, która panuje od dobrych 20 lat to wysyp śmieciowych djów... I tępe przysłowiowe julki czyli ich fanki :D

Gdzie większość nic nie robi tylko bierze już gotowe remixy przygotowane przez producenta
@Quassar ale co to ma do rzeczy? Idę nie wiem, na wesele, a tam dj zamiast puścić Dancing Queen #!$%@? jakieś wygibasy na syntezatorach xD Zresztą co to za dyskusja. Trochę jakbyś powiedział, że keyboard to lamerstwo lepiej wozić w samochodzie 140 instrumentów włączając w to fortepian, organy, marimbe i jeszcze te Twoje syntezatory xDDD
@AhoCorasick: gatunków które przytoczyłem średnio będą się nadawały na wesele czy do klubu, jak chcesz coś bardziej tanecznego to Trance w vocal Trance czesto jest też laska albo facet co spiewa na żywo do reszty muzyki albo coś z mocniejszym głębszym brzmieniem typu deep house

Sam paganini
https://youtu.be/P1u_Y_p2QtE

Co do muzyki na weselu to mało prawdopodobnego aby jakiś dj grał normalną muzykę, w większości będzie to zwykle disco komercyjny chłam.
@AhoCorasick: Sam jesteś noob i lamer bo każdy dzień kiedy odpalasz swoją bieda konsole zaczynasz od ukradzenia wybrania czyjegoś utwory który został zrobiony w studio przez jakiegoś wykonawce.

A ilość posługiwania się syntezatorami świadczy o skillu artysty,wykonawcy twórcy, który umie korzystać z wielu instrumentów.

I rączej będę miał szacunek do pianisty co nauczył sie grać jeszcze na perkusji i harfie niż nooba który gra z odtwarzacza już czyjaś skomponowaną muzyke i
Quassar - @AhoCorasick: Sam jesteś noob i lamer bo każdy dzień kiedy odpalasz swoją b...
@Quassar: idąc twoim myśleniem to kierowcy aut nie są tak naprawdę kierowcami bo nie stworzyli auta od podstaw.

Za mocno jesteś ukierunkowany pod jedna rzecz.

Ci którzy tuninguja auta to tez talent - tylko inny.

Są partacze, są allegro-tuningi, ale są tez i Brabusy, Alpiny, i inne świry samouki którzy tworząc cuda. Robią swoje albo przerabiają już istniejące.

Gdyby nie „odsmażane starych kotletów” nie mielo byśmy pięknych Remixow - które czasami
@NaxZST: zly przykład... Za bardzo polecialeś
Prędzej by tu pasowało przywłaszczenie czyjejś pracy przez aukcjonera czy muzeum co roszczy sobie prawa do arcydzieła po jakimś zmarłym artyście. Bylo sporo takich wałów że artysta bez dyplomów i szkol artystycznych robił lepsze dzieła niż inni wybitni malarz,e ale nie miał tego i owego w papierach więc wyceniali nisko lub wogóle a jak zmarł to jego nabyte obrazy chodziły po kroć więcej, a wcześniej
Quassar - @NaxZST: zly przykład... Za bardzo polecialeś
Prędzej by tu pasowało przyw...
@NaxZST: w sumie z tym autem podałeś mi fajny pomysł tu masz typa co sobie sam lutowal syntezatory chodź częś ma kupionych ale to raczej jako midi controlery do jego całego zgrajatwa aby tym sterować xD
Ma strone gdzie wszystko pokazuje i tłumaczy
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Quassar - @NaxZST: w sumie z tym autem podałeś mi fajny pomysł tu masz typa co sobie ...
@Quassar Jezu co się odpaliłeś, ja tylko chciałem sobie miksować dla samego siebie w domowym zaciszu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Rozumiem że muzyki ogólnie nie słuchasz bo to też pójście na łatwiznę, przecież można słuchać tylko tego co się samemu stworzyło.
@TheSznikers: nie mi chodziło w sensie o samą twórczość : wykonawca vs dj

Dj tylko odtwarza i tworzy playlistę już gotowej muzyk,i aby zabawić publiczność i mixuje aby zachować płynność ciąg muzyki.

wykonawca tworzy cała muzykę od A do Z łącznie z XYZ. Nie mniej jednak jak chodził o samą muzyke to ambitniejsze jest jej tworzenie i granie w sensie fizyczne a nie puszczanie czy mixowanie

A co tam mixujesz w
@TheSznikers
Kiedyś to mi sie podobało wogóle label , wydawnictwo z drumcode ma dobre nuty co druga to lepsza..

Ale ostatnio zacząłem idm słuchać bardziej taki powrót do korzeni.
Za to odemnie laska woli vocal Trance.
Ale jak jej puszcze solar fields to potrafi pochwalić że fajnie:D
Quassar - @TheSznikers 
Kiedyś to mi sie podobało wogóle label , wydawnictwo z drumc...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quassar: sam jesteś lamer jak korzystasz z gotowych syntezatorów. Tylko własne projekty instrumentów i twórczość na nich a nie jakieś odtwórcze edytowanie wbudowanych patchy. Oczywiście wszystko postawione na własnych komponentach elektronicznych. Nie lutujesz = lamujesz.