Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
#psy #zwierzaczki #szkolenie i trochę #pokazpsa

Siemaneczko szkoleniowe świry!
Trenuję sobie szczenię i mam taki problem, może macie jakiś pomysł.
Mój pies mnie przechytrzył. Nauczyłam jej komendy przegrywającej "nie", używam jej w różnych sytuacjach, np kiedy skacze łapami na blat. Bestia szybko nauczyła się co to znaczy, i zeskakuje by dostać smakołyk, ale po początkowym sukcesie zaczęła skakać na blat częściej, by dostać smakołyk.
Nauczyłam jej też komendy "oddaj", gdy coś ukradnie, bo obawiałam się, że się nabawi obrony zasobów, jak będę zabierać na siłę. Oddaje wszystko od razu i po dobroci, co jest wybawieniem jak złapie coś na spacerze, ale specjalnie kradnie rzeczy, których wie, że nie może, i przynosi pokazać, więc mówię wtedy komendę i oddaje.

Jakieś pomysły co z tym począć? ||
spookyscaryskeleton - #psy #zwierzaczki #szkolenie i trochę #pokazpsa

Siemaneczko sz...

źródło: comment_16679427732uuHHNtDc1LQxXmoYpCtiV.jpg

Pobierz
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spookyscaryskeleton: ja tam z moimi psami w życiu codziennym komunikuje się bardziej moimi emocjam,i niż komendami. I np takie "nie" u mnie jest chyba pierwszą rzeczą jaką szczenie poznało i mówię je tak jakbym zaraz tego psa miała zgładzić i moje psy cokolwieknbym nie powiedziała w takich emocjach i w takiej postawie ciała to w sekundę przestają robić co robiły, a ja od wtedy od razu jestem znów miła. Dla moich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikaliq: Właśnie moja ma dosyć wyrąbane na ton głosu czy jego podniesienie, ona w ogóle jest takim ADHD połączone z radością wieczną ze wszystkiego i żaden nasz ton nie powoduje u niej respektu, może dlatego, że nigdy jej nic przykrego z naszej strony nie spotkało dlatego nic sobie z tego nie robi (òóˇ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spookyscaryskeleton: często to nie chodzi o głośne darcie się tylko bardziej taką mowę ciała, taką wewnętrzną presję ;) Każdy ją ma (łącznie z psami) i niektórzy mają ją naturalnie większą lub mniejszą.... ja mam sporą xD i wystarczy że syknę, a moje psy już stoją na baczność :p a też nigdy fizycznie krzywdy ode mnie nie doznały.
Po za tym Twoje nagradzanie też jest do poprawy, bo masz mądrego psa i