Wpis z mikrobloga

@wisniowa211: da się ale nie będzie to mocne połączenie. Zarabiałem kiedyś taki sznurek klejem na gorąco, już nie pamiętam jak to technicznie przebiegało. Ubrałem grube gumowe rękawice (żeby ten gorący klej nie parzył), wciskałem klej do środka i palcami formowałem jakoś koniec.,żeby klej złapał większość włókien. Musisz popróbować i potrenować. Po pewnej wprawie wychodziło mi to piknie.
  • Odpowiedz
Jak estetycznie zabezpieczyć taki sznur przed rozwarstwieniem ?


@wisniowa211: cienki sznurek jutowy albo jakiś pasujący kolorystycznie szpagat zorganizuj i zrób owijkę. Będzie pewnie, będzie estetycznie i będzie stylowo.
  • Odpowiedz
@wisniowa211: Tak sobie pomyślałem teraz że może by zostawić tą taśmę co masz na zdjęciu sznurka i wówczas wciskać pod ciśnieniem klej od strony cięcia. Z taśmą było by łatwiej, jak wciśniesz to popoluj trochę, jak zaschnie to ściągniesz taśmę. Spróbuj.
  • Odpowiedz
jak złączyć dwie końcówki tak aby opleść ten sznur


@wisniowa211: taka lina jest zwykle kręcona z czterech cieńszych. Ostrożnie rozpleć końce, i dwie z tych czterech skróć o 5cm. Z drugiej strony to samo. A potem zapleć ze sobą po dwa dłuższe tak, żeby z tego wyszło zamknięte kółko, w miejscu łączenia zrób owijkę.
  • Odpowiedz