Wpis z mikrobloga

@istp: xD nie chodzi o czas na wycofanie się, tylko stratę wielu milionów które zostały zainwestowane. Wybudowanych budynków już nie przeniesiesz, a sprzedawanie ich za bezcen nie ma sensu.
@qbika: Akurat pracuje w automatyce i wiem, że siemens jest liderem w Europie jeśli chodzi o komponenty automatyki przemysłowej. Teraz trzeba zbojkotować firmy, które korzystają z podzespołów Siemensa. Mieli dużo czasu od rozpoczęcia wojny na wymianę komponentów na tych od innych producentów. I #!$%@? że to kosztuje miliony xDD
A sorki jeszcze sobie przypomniałem, że podczas okupacji więźniowie z Auschwitz pracowali przymusowo w Siemensie. No to teraz każdy kto nie jest antypolakiem powinien wyrzucić swoje sprzęty AGD od Siemensa. Wiem że wydaliście sporo pieniędzy na nie, ale proszę nie wspierać zbrodniarzy.
@El_Pollo bez obrazy, ale to co powiedziałeś totalnie się nie klei - fakt zainwestowane miliony mogą być stratne, ale nie chce mi się wierzyć - że jakaś firma zainwestowala największą część w Rosję (chodzi o kasę) - nie wiem jaki cymbał marketingowy w XXI wieku powiedział "Inwestujemy cała nasza firmę w Zacofaną Rosję o 20 lat" Jakby, #!$%@? Rosja istnieje tylko dlatego, że jest Moskwa I Petersburg xD. A rynek Europejski jest
@ShazamMm: xD nigdzie nie napisałem że głównie tam prowadzą działalność. Takie giganty jak Siemens właśnie pewnie nawet 1% swojego kapitału nie zainwestowały w Rosję. Pieniądz się musi zgadzać. Każda firma działa po to żeby zarabiać i widocznie przekalkulowali sobie że bardziej im sie opłaca dalej prowadzić tam biznes niż przejmować się płaczem wykopków.

PS. Nawet Ukraińcy robią zakupy w Auchanie
Bo jak nie to jesteś troszeczkę hipokrytą.


@El_Pollo: w żadnym wypadku nie jestem hipokrytą. Mówię tylko, że wszyscy widzieli jakim rynkiem jest rosja, jakim państwem jest i, że już wcześniej zbrojnie zaatakowali Ukrainę 8 lat wcześniej. To nie jest tak, że nagle okazała się państwem agresywnym. Właściciele marek dokładnie i tym widzieli i podjęli świadomą decyzję. Tak samo jak podejmują świadomą decyzję nie wycofując się z tego kraju.