Wpis z mikrobloga

Ostatnio sporo na wykopie słusznego oburzenia dot. seansów saunowych tylko dla kobiet, jednak chciałbym zwrócić uwagę na dużo powszechniejszą dyskryminację, która dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet w wieku 18-70 lat.

Bolą cię plecy od siedzenia za biurkiem, więc wyskoczyłbyś na basen trochę popływać? Taki #!$%@?, w roku szkolnym basen jest okupowany od 7 do 20 przez wszystkie okoliczne szkoły, potem od 20:00 do 20:30 mamy łaskawie okienko, ale to szybciutko panie Areczku, bo za chwilę wchodzą SENIORZY. Ale przepraszam, mamy dla Pana 45 minut między 16:15 a 17:00, ale niech się Pan nie zasiedzi w jacuzzi, bo potem trening pływacki ma IX technikum dekarskie im. Adama Małysza, a dziewczęta w szkoły branżowej branży gastronomicznej im. Magdy Gessler mają aqua aerobik.

To może w weekend? Wyskoczyć w sobotę przed południem, coby wracając zahaczyć o bazarek a popołudniu wyskoczyć do znajomych? NIE MA OPCJI, bo przecież basen musi do siebie zarabiać i pół pływalni zajęte przez prywatne szkółki pływania, a drugie pół przez rodziców którzy czekają na swoje pociechy. I w ten sposób osoba która chce popływać albo musi trafić w jakieś okienko pomiędzy 5:30 a 6:15 w czwartki, albo przyjść w sobotę popołudniu, bo za każdym razem 5 torów zajętych przez Grochowski Uniwersytet III wieku.

Ja rozumiem że dzieciaki się muszę uczyć pływać, ale fakt że przez 10 miesięcy w roku (poza wakacjami) nie da się normalnie popływać to patologia która powinna być zmieniona.


#boldupy #patologia #warszawa #pieklomezczyzn #pieklokobiet
Pobierz Celinka95 - Ostatnio sporo na wykopie słusznego oburzenia dot. seansów saunowych tylk...
źródło: comment_1667854892vWNkVP37TYqUHh2Uc2nIjR.jpg
  • 11
@Celinka95: sytuacja tak samo przegrana jak w przypadku walki z uprzywilejowaniem kobiet. "Dzieci ci przeszkadzają?" "Dziecku odmówisz?". Jedyna sprawiedliwość w tej niesprawiedliwości to fakt, że każdy kiedyś był dzieckiem, każdy bardziej lub mniej doświadczył przywilejów związanych z tym wiekiem. Natomiast płeć mamy taką samą (proszę nie wołać mnie do żartów o zmianie płci stojąc w kolejce na basen albo o tym, że przecież są 54 płcie, bo to już nudne ;/
Nie spodziewałem się po Tobie.


@sildenafil: Uważam, że ludzie powinni mieć równy dostęp do dóbr za które płacą w podatkach. Jak są seanse dla kobiet to powinny być też dla mężczyzn. Albo niech będzie koedukacja jak u prywaciarza w Suntago xd

Ale w przypadku basenów to się kurna nie da - nie tyle że co chwile droższy, to jeszcze basen jest przez 90% czasu okupowany przez seniorów albo dzieciarnię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Celinka95: o chui. Dobrze chociaż że dzieciaki uczą się pływać ¯\_(ツ)_/¯
Na takim Delfinie jest duuużo luźniej. Niestety z Gubinowskiej to kawał drogi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Celinka95: ja zazwyczaj chodzę zawsze przed samym zamknięciem (na różne baseny), wtedy jest dosyć luźno. Ale fakt, skoro jest taki popyt na baseny to czemu nie buduje się dłuższych (50m) albo takich gdzie jest wiecej torów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Celinka95: u mnie w zasadzie "wolny" wstęp jest od 21 do 22. Tylko jeszcze lokalni nauczyciele wf przyprowadzą swoich uczniów i zajmą 3-4 z 6 torów.

Patrzę ostatnio na kursy pływania, które są wywieszone na tablicy pływalni i NIE MA dla dorosłych mężczyzn jako jedynej grupy. Nawet mężczyźni instruktorzy grupowych takich zajęć nie prowadzą.

Czyli naucz się pływać w szkole/na studiach albo zapomnij.