Wpis z mikrobloga

"Koniec eldorado, Starlink wprowadza limity pobierania danych"

1. Limit pobierania danych czyli 1TB na miesiąc. Tylko w USA

2. Wprowadzili limit ograniczenia transferu jeśli w twojej komórce jest dużo użytkowników. Czyli jeśli w twojej komórce nazjeżdża się kamperów ze starlinkiem i wykorzystasz 250 GB danych to prawdopodobnie ze 250/30 Mbps transfer zmniejszy się do 30/5 Mbps czyli nadal dużo lepiej niż ADSL. Wtedy jeśli nie wykupisz za 100 GB danych to starlink nadal będzie działał na tych 30/5 Mbps

Ja to tak rozumiem. Szczerze ten antyweb wprowadza już nie po raz pierwszy ludzi w błąd. Jakiś idiota tam pisze te artykuły. I jeszcze tak otagowane żeby tylko kliknąć.
#starlink #internet #elonmusk #technologia #spacex
  • 9
@Admast: nie po 500 ale po 100 czy 200 to norma dla starlinka. Gdyby ucięli do 30 Mbps to i tak jest lepiej niż ADS bo ADSL to tylko realnie max 4 w porywach 6 max 8.
Co do sieci 4G to u mnie 0,4/0,2 Mbps nie dało się korzystać z internetu i tak ma bardzo dużo osób. W szczycie po 17:00 nie da się korzystać.
Wiadomo , ze to nie bedzie trwalo wiecznie.


@SPOLKASOFIA: przecież cały ten internet starlink na dzisiaj jest nierentowny. Przynosi straty. Rozkręci się dopiero jak starship zacznie wynosić dużo satelit nowszego typu v2. Oni dopiero rozkręcają się.
@krzywy_kanister:

700 000 klientów na całym świecie i 700 000 innych na liście oczekujących. Serwis ma do tej pory 400 tys. abonentów, klientów w Europie: 75 000


Mediana (średnia) prędkości pobierania dla Starlink spadła w Kanadzie, Francji, Niemczech, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, osiągając wyniki gorsze od 9 do 54 proc., w porównaniu z drugim kwartałem 2021 r. Jednakże Starlink nadal osiąga medianę prędkości pobierania wynoszącą co najmniej 60