Wpis z mikrobloga

@kurazjajami nigdy nie bierz samochodu z założonym LPG, kup tańszy ale za 3-4k załóż sam. Dlaczego? -Wiesz że silnik nigdy nie jeździł na LPG więc z góry można zakładać że będzie w lepszej kondycji niż taki który przejechał już 50 czy 100kkm
- Nigdy nie wiesz jak serwisowana w praktyce była instalacja i ile ma lat a to z tego powodu że książeczkę serwisu LPG ludzie podrabiają nie jest to żaden dokument
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurazjajami: jak chcesz coś nowszego z LPG to może lepiej iść w japońska motoryzację - Avensis III / accord VIII? Ewentualnie jakieś infiniti/lexus jeśli chcesz coś mocniejszego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dosiu: i to samo co @lubiep lepiej założyć samemu. Dodałbym do tego jeszcze fakt, że auta z LPG mają dużo większe przebiegi niż czyste benzyny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kurazjajami: ogólnie lexusy słyną z niezawodności, ale no w razie czego koszty napraw będą dużo większe. Z tego co mi się kojarzy, to chyba prawie wszystkie lexusy są na pośrednim wtrysku, więc większości silników możesz brać pod uwagę. Jeśli chcesz coś z segmentu D, to Is II 250 dobrze znosi gaz, ewentualnie jeśli coś mniejszego to lexus CT, tylko że to hybryda, więc koszt przejechania 100km będzie śmieszny. Ryzykowną opcją jest
dzięki, myślałem o mondeo 2.0 240 KM i do tego lpg dorzucić.


@kurazjajami: Czyli Ecoboost, czyli wtrysk bezpośredni. Oczywiście LPG da się założyć, ale będzie drogie no i jakiś tam dotrysk benzyny chyba trzeba dołożyć. Ale chyba silnik 2.3 jest z pośrednim wtryskiem choć nie wiem ile Mondków z nim jest. Chyba więcej Fusionów z USA by było.
W tej kwocie z pośrednim wtryskiem i sensowną mocą chyba najlepiej wypadają japońce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dosiu: dzięki, myślałem o mondeo 2.0 240 KM i do tego lpg dorzucić.
@kurazjajami daj sobie spokój. W tym budzecie raczej nie kupisz w PL zadbanego Ecoboosta mk5. One się cenią. Mk4 nie ma sensu bo tam jest skrzynia Powershift czyli najgorsze gowno. Ta skrzynie to nawet malo który serwis chce robić jak się posypie. Mk5 tak jak napisałem nie ten budzet, no chyba że nie przeraża Cie auto z USA
Zostać przy v70 t5/t6 i będzie git.


@kurazjajami: O, zapomniałem o Volvolotach, a to też fajne autka na pośrednim wtrysku. 2.5T R5 super ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ten sam silnik był jeszcze w Mondeo MK4, ale chyba do 2009 roku, potem wszedł właśnie Ecoboost.
Jeszcze w V50 było 2.5T i 2.4 też od Volvo. Ale jak piszesz o Mondeo czy Insigni to pewnie V50 będzie za małe.