Wpis z mikrobloga

Czy Shimano 105 R7000 11-34T da się w ogóle tak wyregulować, żeby na brzegowych ustawieniach nic nie tarło nawet jak pedałuje na stojąco? Męcze te śruby L i H z przodu, ale jak ustawie jeden blat poprawnie to drugi znowu zaczyna #!$%@?ć, ehh..

#rower #szosa #shimano
  • 13
Czy Shimano 105 R7000 11-34T da się w ogóle tak wyregulować, żeby na brzegowych ustawieniach nic nie tarło


@amityxd: Nie, i nie ma to sensu bo grupy od 4700 wzwyż inaczej ciągną jak niższe, są bardziej precyzyjne i tak się je ustawia by najbardziej wykorzystać napęd, nie niszczyć go i zbytnio nie dublować przełożeń. I jaki cel ma ustawienie takiego napędu na pełnych zakresach skoro nie jest on do tego dedykowany?
@4x80: Kurcze chyba zly naped wziolem (,).

Wywodze sie z MTB, jezdzilem kilka lat na 3x9 i uwazam, ze to najwiekszy rak jaki ludzkosc wymyslila. Od czasu 1x12 nie sadzilem ze kiedykolwiek jeszcze bede mial wiecej niz jeden blat z przodu. Niemniej jednak myslalem ze przez 10 lat cos sie mocno zmienilo na lepsze i dwa blaty beda okej. Pytalem o rozne napedy na wykopie i ten
34 dla 105 to już bardzo duża koronka.


@Ex3_: R7000 krótki wózek powinna spokojnie dać radę 11-34 ale o ile pamiętam miałem ja w swoim rowerze z kasetą 11-36. Pewnie mam gdzieś zdjęcie. R7000 medium mam w rowerze z kasetą 11-42 bez żadnych adapterów.

czy tego 105 nie mozna jakos tanio i latwo przerobic na jeden blat?


@amityxd: No tak sobie, da się ale raczej nie polecam przerabiać korby r7000
@4x80: Canyon Roadlite 6. W sumie to bardziej rower fitnes niz szosa albo szosa bez baranka. Poczytalem o tej konwersji troche i prawie kazdy odradza. Moze sie jednak przekonam do tych 2 blatow. W sumie to w trzech innych rowerach mam 1x12 wiec bedzie to jakas odskocznia.
Poczytalem o tej konwersji troche i prawie kazdy odradza


Ja mam takie cztery rowery w domu i sobie chwalę, kwestia gustu i potrzeb oraz prostoty napędu. Obejrzałem tego Canyona i tam nic nie trzeba zmieniać bo fajny rower ale jak nie będziesz jeździć ze średnią 35km/h co jest dosyć dużo nawet dla amatora na szosie warto się zastanowić nad 1x. Jak wygląda ten rower ze sram bo nie mogę znaleźć?

@amityxd: