Wpis z mikrobloga

Czy wszyscy diabetolodzy to fanatycy #keto?
Różowy ma stan przedcukrzycowy. Doktor kazała wyeliminować nie tylko te węgle, które mają wysoki ig, ale właściwie wszystkie. Na pytanie, czy płatki owsiane są spoko, odpowiedziała, że nie, bo to cukry proste (WTF?). Nabiał też be, bo jest zbędny organizmowi. Jakiekolwiek owoce też odpadają.
Zostają jej właściwie tylko warzywa, mięso i orzechy. Zupełnie jak u szamanów keto z jutuba.

#dieta #cukrzyca
  • 22
@BlackFoo: Dobrze jej powiedziała. Mi Pani lekarz powiedziała, abym się nie sugerowała za bardzo tabelami indeksu i ładunku g, tylko samemu mierzyć jaki będę miała cukier po jakim produkcie.
Imo ważniejszy jest ładunek niż indeks.
Przy tłuszczach cukier nie skacze Ci naj #!$%@?, a przy takiej owsiance może wystrzelić, aż pod sufit jak i prawiczka.
Więc, niech stosuje a la keto i zobaczycie jak będzie się czuła. Tylko pamiętajcie o okresie
@r3solver: wiem, że to może pomóc, ale nie w tym sęk.

Osoby z taką przypadłością raczej mają dietę opartą na węglowodanach z dużą ilością przetworzonej żywności i cukrów prostych. Zmiana nawyków to podstawa. Ale postaw się na miejscu osoby, która ma nagle z takiej diety przejść na keto? Jak długo byś wytrzymał?

Podam teraz swój przykład: półtora roku temu byłem otyły i żywiłem się jak prosię. Wziąłem się za siebie, zaczalem
@BlackFoo: Można być diabetologiem,. siedzieć i zdobywać wiedzę, a potem ktoś ci przyjdzie i powie, że #!$%@? się znasz bo on wie lepiej jak powinna wyglądać dieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubernetes: na szczęście jak na razie to stan przedcukrzycowy. Nieprawidłowa tolerancja glukozy. Na czczo w normie.

@bartt345: lekarze są różni, lepsi i gorsi. Mają różne zdania w tym samym temacie i wszyscy jednocześnie nie mogą mieć racji, także tego...
Różowy ma stan przedcukrzycowy. Doktor kazała wyeliminować nie tylko te węgle, które mają wysoki ig, ale właściwie wszystkie. Na pytanie, czy płatki owsiane są spoko, odpowiedziała, że nie, bo to cukry proste (WTF?). Nabiał też be, bo jest zbędny organizmowi. Jakiekolwiek owoce też odpadają.

Zostają jej właściwie tylko warzywa, mięso i orzechy. Zupełnie jak u szamanów keto z jutuba.


@BlackFoo: Level blisko 60. Miałem stan przedcukrzycowy, no to ograniczyłem cukry -
@BlackFoo: Ja z cukrzycą typu 1 sam zapytałem swoją diabetolog, czy mogę stosować dietę keto i mi mocno odradzała, ponieważ może to być dość niebezpieczne i jeżeli chcę to mogę spróbować na własne ryzyko, będąc przy tym bardzo ostrożnym. Pytałem też dwóch dietetyków i również stwierdzili, że nie polecają tak skrajnej diety i byli przychylni diecie zbilansowanej, ewentualnie z mniejszą ilością węgli - ale nie ich znikomej ilości lub brakiem.
Byłem