Wpis z mikrobloga

Chciałbym serdecznie pogratulować januszariatowi coraz popularniejszej decyzji o jednak obniżeniu ceny tego słabego lokalu, który służył jako zabezpieczenie przyszłości. Trend jest widoczny na olx dosyć wyraźnie. Tylko jedna uwaga: za późno, teraz to i tak się nie sprzeda.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka
  • 24
  • Odpowiedz
@getin: Zagadka na dziś: w jakim mieście w Polsce jest największa liczba pustostanów i królowało najwięcej zakupów spekulacyjnych?
  • Odpowiedz
@pastibox: A można jeszcze dokładać zagadek. Np. po 2008 roku w USA ceny procentowo bardziej spadły w głównych ośrodkach czy na prowincji? "Najlepszych" nieruchomości czy tych średnich? Dane mogłyby zaskoczyć niejednego absolwenta AChR.
  • Odpowiedz
Chciałbym serdecznie pogratulować januszariatowi coraz popularniejszej decyzji o jednak obniżeniu ceny tego słabego lokalu, który służył jako zabezpieczenie przyszłości. Trend jest widoczny na olx dosyć wyraźnie. Tylko jedna uwaga: za późno, teraz to i tak się nie sprzeda.


@mickpl: tak, tak xD
Śledzę rynek w dwóch miastach w Polsce bo chciałbym jeszcze jedno mieszkanie kupić i ceny nie obniżyły się praktycznie w ogóle. Może developerzy mają taką górkę, że mogą utrzymać wysokie ceny przez jakiś dłuższy czas nim je sprzedają.
Na moim osiedlu wystawili mieszkanie na sprzedaż bo może rzeczywiście rata dobiła. Wiesz po ile? 13k za metr
  • Odpowiedz
@mickpl: tak, ten trend jest widoczny dość wyraźnie, tylko na razie niestety w drugą stronę. wszystkie sensowne oferty mają cenę wyższą niż analogiczne jeszcze kilka miesięcy temu.
  • Odpowiedz
@Ketchup_musztarda: Sobie tak myślałem i najlepiej to chyba będzie kupić śmiecia do remontu, szczególnie jak się skończy tura wakacji i się tego wysypie. Raz że prościej negocjować, bo sentyment nie jest na księżycu, a dwa że czemu masz komuś płacić za robociznę z 2021 jak możesz zapłacić w 2023.
  • Odpowiedz
@mirkowa1000: dla mnie to zadupie i sam bym nie kupil. A dałem tylko na potrzeby podparcia tezy że tam są już mieszkania <7k/m2
W szczycie było 8 minimum. To jakby nie patrzeć 10-15%
Do tego, to jest cena na koncercie życzeń OLX. Tak jak @mickpl mówi: jeszcze chwilę temu by stopy całowali za tą cenę.
Teraz przypuszczam że transakcyjna może jeszcze zejść o cenę wykończenia łazienki ( ͡°
  • Odpowiedz
najlepiej to chyba będzie kupić śmiecia do remontu


@mickpl: nie wiem jak teraz, ale juz od paru lat mialem wrazenie, ze do remontow mieszkan nie ma, a jak sie pojawiala to blyskawicznie kupuje je jakis inwestor na flipa by wykonczyc po promocji i standardowo jakos.
  • Odpowiedz