Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie polecacie alternatywy zamiast domu lub mieszkania za 700 000 zł na kredyt? Moje propozycje:
-działka + domek drewniany całoroczny mały
-działka + mały domek murowany
-działka + domek holenderski
-kamper lub przyczepa kempingowa. Ale gdzie trzymać i mieć dostęp do mediów?
-najem komunalny lub socjalny (od miasta, gminy)
-wynajem pokoju
-bezdomność i noclegownie
-mieszkanie w aucie lub vanie
-mieszkanie lub dom zaniedbany, do remontu, na odludziu
-włamanie do pustostanu i mieszkanie
-kradzież, wyłudzenie, oszustwo by zdobyć cudze mieszkanie (prywatne lub państwowe)
-mieszkanie na skłocie z komunistami, anarchistami
-emigracja do kraju z tanim wynajmem lub nieruchomościami
-dom na łodzi, na wodzie
-domek na drzewie
-domek z gliny, gruntu
-dziura w gruncie
-iglo
-hamak i plaża
-domek z piasku
-jaskinia
-samobójstwo, wtedy nie trzeba mieszkać

Czekam na komentarze, opinie, propozycje.

Wynajmu mieszkania nie podałem bo to bez sensu, po co spłacać januszowi kredyt jak można samemu sobie. Gdyby jeszcze wynajem mieszkania był znacznie tańszy niż kredyt to miałoby to sens, ale tak nie jest.

#mieszkanie #wynajem #nieruchomosci #kredyt #emigracja #polska #pytanie #dom

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6366ca99768f2f483ae47a07
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Niedawno obok mnie małżeństwo postawilo sobie taki domek , na kolkach wiec chyba legit mozna sobie go postawić gdzie ci pasuje. Zabulili 50k ale sobie go zajebiscie zabudowali (taras , dach) ewentualnie bym to jeszcze jakos ocieplił , podlaczyc gaz i git ( miejsca sporo , koszt niski bo raczej mniej niz 80k) Dobra alternatywa dla jakiejs pary bez dziecka albo singla
janusz-pawel - @AnonimoweMirkoWyznania: Niedawno obok mnie małżeństwo postawilo sobie...

źródło: comment_1667682999NkeuL7E8JoYGfJObdkekLO.jpg

Pobierz
@janusz-pawel: gówno prawda jest to problematyczne z punktu widzenia prawa, trzeba by go przestawiać w obrębie działki co jakiś czas żeby to było legalne, nie można też się tam zameldować więc formalnie jesteś bezdomny o ile nie masz innego meldunku. @maryjuszpitagoras: nie przesadzaj w mniejszym mieście 2 pokoje można nawet kupić 2 pokoje za 150k
Najlepsza opcja to mieszkać na zadupiu + praca zdalna
PłaskiTygrys: @janusz-pawel: do takiego domku trzeba jeszcze działkę budowlaną, ale w słabych lokalizacjach za 35-70k może się kupi małą działkę. Więc i tak wychodzi znacznie mniej niż klitka w Warszawie.
A przed oknem i za ścianą masz własną działkę na której coś możesz robić, a nie tylko sąsiada za ścianą jak w bloku.

@statystyczny_yt: mylisz się, tymczasowo stawiają ludzie którzy nie chcą legalnie, potem przestawiają, kombinują. Ale można postawić