Wpis z mikrobloga

#bieganie #trekking #gory #sport

Siemacie! Podczas aktywności typu łażenie po górach, albo rower po mieście brakuje mi dobrej bluzy, która zapewni mi odprowadzanie potu, żebym nie marzł. Na pierwszą warstwę stosuję bieliznę termoaktywną i to jest bardzo spoko. Ale później zwykły polar jest do dupy. Tak samo kurtałki typu przeciwdeszczowego / przeciwwiatrowego. Albo jest mi momentalnie za gorąco i natychmiast oblewa mnie pot, albo po prostu pizga złem i też mam dyskomfort.

Poradźcie, co należy szukać. :) Czy termin "bluza termoaktywna" tutaj pasuje?

Domyślam się, że za coś z odpowiedniego materiału i spełniającego dobrze swoją funkcję trzeba zapłacić z parę stów, więc luz.
  • 12
@orlando74: Wygląda legitnie. W opisie jest, że to "polar". Zazwyczaj te bluzy polarowe to mi się właśnie kojarzyły z ciepłymi, ale potliwymi ciuchami przy aktywności. Tu z kolei piszą też, że świetnie odprowadza wilgoć. Jak jest u Ciebie?

Jeśli dobrze to rozumiem, to pierwsza warstwa jest bielizną termoaktywną, druga warstwa to np. taka bluza, a trzecia warstwa to jakaś kurtałka stricte zewnętrzna, tak?
@orlando74:

No, to tak:

1. Jazda rowerem po mieście, temperatura typu 0-20 stopni, czyli powiedzmy wiosna, jesień, lekka zima. Dół to jest raczej dowolny, bo tam mam przewiew, a też nie jest mi zimno. Góra to koszulka termoaktywna z długim rękawem i na to albo polar jakiś, albo kurtka Precip Marmot - niby jakaś super oddychająca, ale na duży wysiłek to nie bardzo, bo zaduch w środku. To jeżdżenie rowerem to
@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac:
ad.1 nie wypowiem się co do rowerowej aktywności.

ad. 2 przy takich temperaturach jak 0-10, to brałbym termoaktywną koszulkę + bluzę typu tego co podałem tylko dla łatwości w wersji FZ no i żonglował z odpinaniem zapinianiem w zależności od trudności szlaku / ew. koszulka termoaktywna+koszulka sportowa (szybko schnąca)+lekka kurtka i tak samo rotacja zależna od wiatru/intensywności

ad. 3
pomiędzy 2/3-10 stopnie koszulka termoaktywna+koszulka sportowa (szybko schnąca)
poniżej 2/3 stopni