Wpis z mikrobloga

@Gufcio: a) nie wybieraj tylko między tymi dwoma
b) ambi to nie coś, co miało by zdecydować albo nie o kupnie TV. Jest ok jak masz TV zaraz przed gładką białą ścianą - ale to jakoś wrażeń z odbioru filmów nie poprawia
@Gufcio: Samsung bez jakiegokolwiek porównania. Różnica w czerni jest kolosalna, Ambilighta możesz dokupić do jakiegokolwiek TV, podłączyć przez adapter do HDMI i też będzie Tobie świecić w kolorach ekranu (Jak pamiętam to patent na Ambilight się skończył w 2021 i rynek wysypał mnóstwem możliwości, gdzie kleisz ledy do tyłu ekranu i masz za pół darmo). Q80 ma dodatkowo świetnie jak na VA dostosowane czas reakcji pikseli, dobry input lag w trybie
@Tomaszwro: Czyli obraz zdecydowanie lepszy w Samsungu? Podeślesz link do tej alternatywy Ambilight? Wiem o Govee, ale słabo wygląda ta kamerka. Tizen nie taki straszny w czasach tanich przystawek TV. Ważne żeby sam model telewizora generował jak najlepszy obraz i był warty swojej ceny. Co do głośników wersja Q80B ma chyba 60W w systemie 2.2.2 i Dolby Atmos, czyli nie powinno być tak źle? Są jeszcze jakieś alternatywy? Ale nie 500/1000
@Gufcio: sam stoję przed podobnym zakupem i powiem ci że na prawdę nie ma w czym wybierać. ja odrzucam philipsa ze względu na awaryjność, słaby obraz bez kalibracji i w niektórych modelach smużenie w grach, a samsunga przez tizena i dual led.
w tym budżecie znalazłem tylko tcl c735 i sony x85j. poza budżetem jest x90j albo x94j, które brałbym bez zastanowienia gdyby cena tylko spadła.
jak ktoś ma inne propozycje
@Tomaszwro: Rodzice mają model z 2020 bodajże. Odnosnie kalibracji to prawda, musiałem sporo pozmieniać ale było warto dla finalnego efektu. Na plus akurat ten model miał dobre wsparcie spoleczności z gotowymi danymi do wpisania (czyli nie jest idealnie, ale i tak teraz więcej niż zadowalająco), plus jest wiele opcji do kalibracji kolorów, balansu bieli etc.

Awaryjność - jak najbardziej, padł po 1,5 roku, paski na ekranie a później ciemność. Wymienili na
@Gufcio: Ja osobiście czekam aż stanieje 85B / 91B , Matrycą Neo QLED. Z tego co widziałem jest mniejszy blooming i troszkę lepsza czerń. ps. Też odrzuciłem OLED. I szukałem czegoś co będzie najbliżej takiej matrycy.