Wpis z mikrobloga

Wczoraj powiedziałem znajomemu że rzeźbię temat budowy. Zapytał „a masz ekipę?” Ja na to że nie, bo dopiero z pozwoleniami walczę, na co odpowiedział „to dużo powodzonka, teraz to ze 3 lata będziesz czekał na ekipę”

Oj wolno do świadomości ulicy dociera, że się pozmieniało w budowlance i nieruchach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci
  • 44
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: mozesz miec racje jednak mimo tego ze mialem oferte 15 k tansza to wiedziałem ze nie maja narzedzi do pracy lepszych niz ci kolejni "srodkowi". Poza tym bajzel na placu przy sprawdzeniu jak im aktualna budowa szla to było cos co mnie jednak zniechęciło. Mimo ze to był "znajomy"
  • Odpowiedz
@Reanef: a no widzisz, mnie faktura nie robi różnicy, jak firma to spółka to i tak się może moment zwinąć, a z małej firmy i tak nie ściągniesz poważnej kasy

no i sam siedzę na ipboxie i unikam podatków, więc rozumiem takich fachowców
  • Odpowiedz
@affairz: Ja miałem umówiona ekipę ( bez umowy ) od roku, ale finalnie mnie wystawili, znalazłem wykonawcę od ręki, jak narazie wszystko zrobione jak trzeba, dzisiaj wylałem wieniec nad ściankami kolankowymi i szczytowymi. Za miesiąc będę miał SSO, wszystkiem materiały typu okna, pokrycie dachowe praktycznie od ręki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@affairz: ja z budową wstrzymuję się do przyszłego roku. Chociaż już ekipy, które mnie olały na wiosnę i prześmiewczo kazały #!$%@?ć teraz dzwonią czy nie ma jakiejś budowy do zrobienia xD
  • Odpowiedz
  • 0
@affairz wiesz co kolega może mieć rację, jak chcesz mieć jedną ekipę co zrobi ci wszystko, ostanio (jakieś 2 miechy temu) jak pytałem jedną to mają grafik na 2 lata. Chyba że sam chcesz szukać każdego.
  • Odpowiedz
@affairz: Przecież teraz jest lepiej niż było z 5-7 lat temu pod względem roboty. Znowu mam wrażenie, że na wykopie to jest jakaś alternatywna rzeczywistość, firmy oddzwaniają czy roboty nie ma albo proszą i przepraszają, a wcześniej kazały #!$%@?ć xD.

Może te Januszexy pokroju t4, dwie monke na śniadanko i paczka fajków i płytki bez krzyżaczków to tak (najsłabsze ogniwa zawsze puszczają). Ale te które robią dobrze mają dalej #!$%@?
  • Odpowiedz
@Adki tak z ciekawości bo mnie zawsze nurtowało. Jaką funkcję ma ten drewniany szkielet na "tarasie"? Tam docelowo ma byc jakis dach czy inna zaslona? Ma tam coś rosnąć? Czy po prostu zostaje takie drewno bez zadnej funkcji?
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: mi to wyglada na jakis stelarz na pnace rosliny?
Moi rodzice mieli cos podobnego, to winogrono bardzo dobrze na tym rosnie, i daje fajny cien przed sloncem latem.
  • Odpowiedz
@Reanef: calkiem spoko, chyba 109 m2 użytkowej, z możliwością adaptacji poddasza, fundamenty na planie prostokąta.
Mówił, że niby dwie osoby nie-budowlańcy są w stanie postawić ten dom do SSZ w 50 dni, ale ja to średnio widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz