Wpis z mikrobloga

  • 419
Ten kraj to naprawdę piekło kobiet XD
Napisalam na czacie do internisty z prośbą o tabletkę dzień po (nie było żadnych wizyt do ginekologa czy to telefonicznie czy na żywo, a wiadomo że w tej sytuacji liczy się czas).
Pani napisała że, że wystawi preparat, choć nie jest jest to zgodne z jej światopoglądem ze względu na działanie wczesnoporonne XD Przecież ta tabletka nie ma takiego działania. I co mnie obchodzi jej swiatopoglad.
Domyślam się że jakby to nie był Luxmed to tabletki od tej pani bym nie dostała.
#antykoncepcja #seks #pieklokobiet
  • 133
  • Odpowiedz
Poza tym lekarka powinna opierać się na wiedzy medycznej a nie swoich katolickich poglądach.


@Mrs_Red: Dlaczego powinna? Bo Ty tak uważasz? Jak dla mnie to powinna opierać się na aktualnym stanie prawnym, dlatego na przykład nie może Ci podać heroiny czy tam innego mdma. Zresztą co ma wiedza medyczna, do przerwania życia? Jak jestem mocno głodny, to mogę chleb ukraść? Jak mocno mi się chce ruchać, to mogę kogoś zgwałcić?
  • Odpowiedz
@Mopek666:

Dlaczego powinna? Bo Ty tak uważasz? Jak dla mnie to powinna opierać się na aktualnym stanie prawnym, dlatego na przykład nie może Ci podać heroiny czy tam innego mdma. Zresztą co ma wiedza medyczna, do przerwania życia? Jak jestem mocno głodny, to mogę chleb ukraść? Jak mocno mi się chce ruchać, to mogę kogoś zgwałcić? Co to za logika?

O jest już ekspert od prawackiej medycyny xD sprawdź sobie
  • Odpowiedz
@Rad-X nie robi sie nic, bo zanim dojdzie do naturalnego poronienia to mija nawet kilka tygodni, w tym czasie zarodek rozkłada się w łonie matki, więc zostaje wydalona breja jak przy miesiączce z tą różnicą, że nawet 0.5l krwi przy tym.
  • Odpowiedz
Wtedy faktycznie trzeba kupić za granicą "na zapas" choc przez ostatnie 9 lat pierwszy raz miałam sytuację że musiałam jej użyć.


@Mrs_Red: gratuluję logiki. Kup sobie na zapas, przecież kto by się przejmował czym takim jak data ważności. Polecam też odrobinę oleju do mózgu od razu.
  • Odpowiedz
ale wiesz, że leki to datę ważności mają akurat długa?


@kazikonik: nie, nie wiem. Naiwny zawsze myślałem że to zależy od substancji i formy oraz że ten czas może być skrajnie rozny, od tygodni po kilka lat.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@NdFeB Patrząc na wszystkie inne czynniki to i tak bardzo mała szansa była nawet bez tabletki. Więc niespecjalnie się denerwuje, a tabletka wzięta z 5 godzin później.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Mrs_Red: Dostałaś receptę na tabletkę po w kilkanaście minut nie wychodząc nawet z domu i mówisz że to piekło kobiet? No, dramat.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@NdFeB Jakby nie patrzeć żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności, więc staram się niepotrzebnie nie nakręcać. Poza tym na szczęście granice jeszcze są otwarte :D A co do UK to zazdroszczę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 50
@CheSlaw Chodzi o nieprzyjemne uwagi Pani doktor, które były błędne. Tabletka po to nie jest tabletka poronna i trzeba to nagłaśniać, bo jak będziemy przyzwalać na takie komentarze to zaraz nam zakażą korzystać z tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw.
  • Odpowiedz