Wpis z mikrobloga

  • 1
@Atreyu Ja zrobiłem upgrade do 13900. Teraz to mi chrome #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º). Pomijając cene do 4090 to i monitor trzeba mieć konkretny bo inaczej to marnotractwo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: 3440x1440/144Hz, ale przy 4090 to bym myślał albo o jakimś oledzie 4K, albo G9


@Atreyu A co masz teraz w sensie cpu i gpu ? Monitorem i tak masz wypas
  • Odpowiedz
  • 1
@Variv: Oj, to uczucie jak mi przyspieszyło Vivaldi po przesiadce z i5-4460 na i5-12400, bezcenne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@supra107 Kiedy myślisz, że przeglądarka jest ociężała, a to tylko twoje cpu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Variv: A jaki szok był kiedy odpaliłem zmodowanego Minecrafta, kiedy na 4460 procek dobijał do 100% i gra się zacinała, tak na 12400 nawet do 20% nie dochodziło zużycie a gra gładziutko jak masełko śmigała. Teraz jeszcze dozbierać do zamiany leciwej 1060 i będzie cacy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: A jaki szok był kiedy odpaliłem zmodowanego Minecrafta, kiedy na 4460 procek dobijał do 100% i gra się zacinała, tak na 12400 nawet do 20% nie dochodziło zużycie a gra gładziutko jak masełko śmigała. Teraz jeszcze dozbierać do zamiany leciwej 1060 i będzie cacy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@supra107 A ile masz ram? Ja jak zrobiłem upgrade z 16 na 32 to Minecraft na modach zdecydowanie
  • Odpowiedz
@Variv: 9900KF@5.1Ghz/3090FE/Z390 Aorus Master/128GB DDR4 3600Mhz

Nie mam w ogóle presji na upgrade, w tej rozdziałce CPU nie limituje, pewnie poczekam na Meteor Lake i kupię wtedy 13900K z drugiej ręki tanio żeby jeszcze zostać na DDR4
  • Odpowiedz
@Variv: RAMu mam 16GB, ale prawda jest taka że zmodowane 1.12.2 i tak będzie ładować się wiekami a lepszej wersji do modów nie ma. xD

@vulcanitu: Nie wiem o czym mowa, zapewne jeżeli coś takiego jest to się do tego przyzwyczaiłem a nie mam porównania do innych przeglądarek bo tylko Vivaldi mi pasuje. xd
  • Odpowiedz
  • 1
@Atreyu Miałem to cpu i monitor mam 1440p @165. Powiem Ci tak, są tytuły jak apex legends który chodzi mi znacznie lepiej. I nie chodzi o maksymalny fps nawet ale o to jak gra chodzi. Czy na równe frame time itp. Myślałem że nie raz jakieś ścinki sporadyczne itp to wina mojego internetu lte. Ale się okazało że nie. Mam tak płaski fps w apexie, że nie sądziłem że to możliwe.
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv: RAMu mam 16GB, ale prawda jest taka że zmodowane 1.12.2 i tak będzie ładować się wiekami a lepszej wersji do modów nie ma. xD


@vulcanitu: Nie wiem o czym mowa, zapewne jeżeli coś takiego jest to się do tego przyzwyczaiłem a nie mam porównania do innych przeglądarek bo tylko Vivaldi mi pasuje. xd

@supra107 Powiem tak dołóż do 32 gb. Nie pokaże ci żaden benchmark jak Windows lepiej chodzi
  • Odpowiedz
@Atreyu: też tak mam xD Na kompie programuje i gram, ale programuje mało bo większość na laptopie a gram też mało, bo jak już to na xboxie - a na kompie głównie w strategie i indyki, które chodzą świetnie na aktualnym setupie. Problemy pierwszego świata xD
  • Odpowiedz
@Atreyu: Też myślem o kupnie 4070 lub 7900 xtx, a potem przypomniałem sobie, że taka bida w grach, że nic mi jeszcze mojego rtx 3070 porządnie nie przetyrało. Teraz dopiero przy nowym plague tale miewa problemy z utrzymaniem 60fps.
  • Odpowiedz
Ech człowiek myśli o upgrade do 4090/13900K, a później przypomina sobie że gra głównie w #rimworld i #factorio


@Atreyu: ja już przestałem się oszukiwać. Poza Cyberpunkiem i Satisfactory nie było gry, która by mnie zainteresowała i gdzie ograniczeniem byłby wysłużony już zestaw 6600k z GTX 1080. To dalej wystarcza do większości multi, dostosowanych do jak największego grona odbiorców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

9900KF@5.1Ghz/3090FE/Z390 Aorus Master/128GB DDR4 3600Mhz
  • Odpowiedz
@Atreyu: przy zakupie kompa dla syna stwierdziłem i że mi się należy. Z 3570k i 7950 Radeon przeszedłem na 12400k i 3060 ti i co ? Dalej gram w timberborn i cs 1.6, a na kompie mam cp77 fc6 itp.
  • Odpowiedz
  • 0
@Atreyu: przy zakupie kompa dla syna stwierdziłem i że mi się należy. Z 3570k i 7950 Radeon przeszedłem na 12400k i 3060 ti i co ? Dalej gram w timberborn i cs 1.6, a na kompie mam cp77 fc6 itp.


@kingsajz No ale chrome ci szybko chodzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz