Wpis z mikrobloga

cześć Murki,
tl;dr


na swoim tagu: #w8jek
dzielę się z Wami swoimi animacjami, które głównie dłubię po godzinach w wolnym czasie.
Tym razem chciałem pokazać efekt zlecenia, jakie dostałem jakiś czas temu od fundacji Otwarte Klatki, ale!
dostałem tu wolną rękę, scenariusz i animacja jest moja, mój Różowy Pasek zaprojektował postacie i tła,
a kolega, który już wielokrotnie udźwiękawiał moje animacje, zrobił tutaj muzykę.
Po prostu chcieli krótki animowany horror, który poruszy kwestie hodowli kurczaków.
Więc tratuję to autorsko, a różnica jest taka, że zamiast rysować to w weekendy, to siedziałem nad tym w tygodniu ;)

#animacja #tworczoscwlasna #kreskowki
WUJEKprzezUzamkniete - cześć Murki,
tl;dr
SPOILER

na swoim tagu: #w8jek 
dzielę...
  • 26
@WUJEKprzezUzamkniete: Z kurczakami jest też związana pewna dosyć tragiczna w skutkach historia, otóż Choroba Mareka wysoce śmiertelna choroba wirusowa, na którą muszą być szczepione wszystkie kury. Historia ta jest tragiczna bo...

TLDR


Pierwsza szczepionka przeciwko chorobie Mareka została wprowadzona w 1970 roku. Choroba powodowała łagodny paraliż, a jedyne możliwe do zidentyfikowania zmiany chorobowe znajdowały się w tkance nerwowej. Śmiertelność kurcząt zarażonych chorobą Mareka była dość niska. Obecne szczepy wirusa Mareka, dziesiątki
@Kaczorra: Tak wiadomo nic na to nie poradzisz. Bo ci ludzie w tych hodowlach robią to dla beki, nie przecież dlatego ze ty im za to płacisz i oni tak po prostu zarabiają xd