Wpis z mikrobloga

Cytrusy, sushi, sok winogronowy, metaliczność, bandaże, popiół - zmieszane razem brzmią jak jakaś nisza; czy to wszystko dotyczy jednego zapachu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyniki testów zapachu C4 #perfumywciemno

@TetraHydroCanabinol
Opis: Bardzo świeży, zielony zapach. Od otwarcia nos świdrują nuty miętowej pasty do zębów tudzież gumy od żucia (serio, zdziwię się, jeśli w nutach nie będzie mięty). Mocno chemiczny wydźwięk, ale całokształt jakkolwiek udany, mocno kojarzący mi się z Azzaro Pour Homme Wild Mint. Podobnie jak on parametry ma mierne.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@Kondzio21
Opis: Zapach od razu wydał mi się jakiś znajomy, więc chyba coś podobnego już miałem, określiłbym go jako citrus-aromatic, a może to Fattan? :p
Co to za zapach?Może to Fattan?
Mainstream/nisza: Nisza – arab?
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Odbuta
Opis: Wow co za cytrusy. Kwaśne, wytrawne, cierpkie. Nieco syntetyczne, nie jest to jadalny aromat aczkolwiek bardzo przyjemny. Może coś z serii blue meditteraneo Acqua di parmy lub inna cytrusowa, odświeżająca linia innej marki.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza 3/ml
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

@mike_perfume
Opis: Pierwsza myśl to zapach sushi XD, pachnie jak różowy imbir, dość cichy zapach za dużo nie wyczuwam, ta pierwsza nuta mi przesłania całość. Po świeżym otwarciu robi się bardziej słodszy, kwiatowy. Nie wiem, może być nisza.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Może być nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Sir_Well_Endowed
Opis: męski, mainstream, Blu de Chanel?
Co to za zapach? Blu de Chanel?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@why_nott
Opis: Sok winogronowy, trochę cytrusów, na pewno kardamon i oldschoolowe neroli. W dry downie jakieś drewno się wbija tyle że ja mam upośledzony nos. Czyżby to był dunhill icon? Psiknąłbym ale nie mam z czego.
Co to za zapach? Strzelam że to dunhill icon.
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): (brak typu)
Dekada premiery zapachu: 2010+

@Derrin
Opis: Przede wszystkim czuć tu neroli. Są to zdecydowanie perfumy męskie, trochę ostro-metaliczne w otwarciu jak niektóre Loewe Solo (szczególnie, że przed chwilą testowałem w Sephorze Solo Atlas, które ma neroli i jest w miarę podobne). Po kilku minutach ta metaliczność się wygładza, ale nie znika całkowicie i zapach wędruje w stronę kwiatową. Takie słodsze neroli jak w Ferrari Bright Neroli. Ładne 6/10. Założyłbym sporadycznie, ale ta syntetyczność, która czasami wychodzi trochę mnie drażni i na dłuższą metę mógłaby mi je obrzydzić.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010s

@ucho_igielne
Opis: Nie podoba mi się, coś w stylu Drakkara Noir i Pomelato Artemisia, których też bardzo nie lubię. Zielony i ziołowy, dość chłodny, raczej ciężko odróżnić nuty. Ogólne wrażenie słabe, pachnie tanio.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2011-2020

@Pat6er
Opis: Po psiknieciu jak się rozpylił to poczułem bandaże :P kurcze znowu coś wpadającego w miętę/eukaliptus, coś świeżego jakby z nutką popiołu. Mam skojarzenie z jakimś lekarstwem, trochę też pastą do zębów. Dziewczyna mówi że czuje trochę skóry, trochę róży i tytoń.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – C4


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: ok. 130 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 7,9/10 parfumo, 4,19/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2015)
Nuty: Neroli, bergamotka, czarny pieprz, petitgrain / czarny pieprz, lawenda, kardamon, jagody jałowca, szałwia / wetyweria, mech dębowy, irys, skóra, agar (oud).

Brawo @why_nott, trafiony zatopiony!

#perfumy
  • 14
@goleiro: CoCoCoCo?! Dunhill Icon, którego wąchałem w perfumieriach miał wyraźną lawendę. Dziwię się, że tu jej nie wyczułem w ogóle o.O
Muszę go niuchnąć jak spotkam.
@Sir_Well_Endowed: Tak naprawdę to nie był oryginalny Icon. Zresztą z tym zepsutym sokiem też masz rację, bo wcześniej flakon stał całe lato na słońcu na balkonie. I co w związku z tym, że miałeś pierwszy wypust?