Wpis z mikrobloga

Jaki % stawki płaconej przez klienta kontraktorni powinien przypadać programiście? Jak to jest u Was? Ja ostatnio dowiedziałem się, że zarabiam niecałe 30% tego, co klient płaci za mnie mojej firmie. To normalne? Ciekawym waszych doświadczeń i sugestii.
#it #programista15k #b2b
  • 25
@Waleczny_Ulany: o, ciekawe. Czemu przestałeś? Hajs nie wynagradzał stresu i użerania się z ludźmi, czy coś innego? No bo hajs w Twoim przypadku to 6x (pensja testera x 3.75), więc patrząc z boku - zajebiście. Napisz coś więcej, jak się w to wkręciłeś i jak to wygląda z perspektywy pośrednika, a nie programisty.
@alan-starski: to normalne ze maja na Tobie kilka razy przebitkę, kontraktornia zapewnia ludzi, ogarnia ich urlopy, benefity, podwyżki, rekrutacje itd itp. Docelowa firma płaci im tylko fakturę i ma z dynki, niczym się nie martwi. Jeśli myślisz ze mógłbyś się zatrudnić bezpośrednio u klienta i dostać te 3x więcej niestety szanse są raczej nikłe
@alan-starski: kontraktornia powinna płacić programiście z pieniędzy od klienta tyle za ile progrmista się zgodzi się pracować, ale nie wiecej niż 80% uwzględniając w tym wszystkie dodatkowe koszty.
@alan-starski:
xD negocjowałeś coś? Tutaj napisałem jak to wygląda: https://www.wykop.pl/wpis/68427047/mialem-przed-chwila-rozmowe-z-hr-mija-rok-odkad-pr/#comment-243194063
Trzeba znać swoja wartość oraz ważność. Czasem te 30% może być sprawiedliwą stawką. Kiedyś pracowałem w zespole który liczył 5 osób sprzedanym za X kasy. Na fakturze dla klietna nie było liczby osób czy stawki za głowe była kwota za usługe, umowy nie widziałem. Ja dostawałem odrobine wiecej niż 20% X a inna osoba z tego zespołu pracowała za ~7% X.