Wpis z mikrobloga

@abiandri: ja czuję, że Boga z rozumieniu ludzkim nie ma, ale jest życie po śmierci. Czytałem trochę na temat NDE, relacji osób które to przeżyły, słyszałem trochę historii rodzinnych i myślę że życie po śmierci się nie kończy. No ale cóż, zobaczymy sami za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@abiandri: Moja moralność to zbiór określonych zasad które określiłem sobie sam, nie potrzebuje do tego zadnej ideologii czy religii. To czy coś jest słuszne i dobre czy złe okazuje się po czasie ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@abiandri:

na czym realnie w życiu codziennym opieracie swoją moralność, oraz przekonanie że to co robicie jest słuszne i dobre a nie złe

Patrzę na krzykliwie religijnych i robię odwrotnie.
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: tylko totalny idiota moglby wydedukowac z mojej odpowiedzi, ze moralnosc kk i polskiej tradycji to cos oryginalnego. To jest to co znamy, bo tu sie wychowalismy, bo taka tradycja zostala nam przekazana. A z czego sie to wywodzi, co mialo na to wplyw to temat rzeka. Jezeli ta dedukcje ktos ci podsunal, to sie z nim wiecej nie zadawaj. Jezeli sam wpadles na ten komiczny pomysl, to przestan juz siedziec
na własnych przekonaniach, doświadczeniach i wychowaniu.


@kefas_safek: czyli w zasadzie na religii Chrześcijańskiej, która ukształtowała twoich rodziców, dziadków i wszystkich, którzy cię wychowywali i przechowywali wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@abiandri: no ja na przykład nie kradnę nie dlatego, że boję się więzienia, tylko dlatego, że niechcę krzywdzić innych. Jeżeli ty nie kradniesz, bo boisz się piekła, to to nie ma nic wspólnego z moralnością, to jest dokładnie przeciwieństwo moralności.