Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie w kwestii savoir vivre przy dogadywaniu szczegółów umów itd.

Sytuacja wygląda tak, dostałem się do korpo IT i aktualnie stan rzeczy wygląda tak, że zaakceptowałem warunki umowy i teraz czekam na sporządzenie umowy do akceptacji a następnie do podpisania.

Czy na tym etapie mogę jeszcze się odezwać do rekrutera odnośnie negocjacji wynagrodzenia? Wydaje mi się, że zaniżyłem swoje oczekiwania plus na innym portalu ta sama oferta posiada widełki, które nie zgadzają się z moim wynagrodzeniem (ja aplikowałem na ofertę bez widełek z innego portalu).

Pluje sobie w brodę, bo troszkę wyruchałem sam z siebie ale czy na tym etapie jest okej, żeby odezwać się w takiej kwestii?

Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, obawiam się, że będzie to źle odebrane i jednak podziękują mi za współpracę, a na tej pracy mi bardzo zależy.

#pracait #programista15k #korposwiat #hr #it #pracbaza
  • 6
@s7edem Dopóki nic nie podpisałeś, to możesz negocjować. Ja przed podjęciem aktualnej pracy miałem podobnie - najpierw podałem widełki, po pierwszej rozmowie podałem już maksymalną kwotę widełek, po akceptacji pracodawcy podbiłem stawkę o kilka zł i dostałem akceptację, potem chciałem jeszcze raz podbić, ale już się nie zgodzili. I pracuję tu już prawie rok i nikt mi nie robił problemu z powodu tego, co zrobiłem.
@s7edem: dopóki nie podpisałeś umowy/kontraktu to nic nie jest wiążące.
Moim zdaniem opcje masz dwie:
1. Powiesz im dokładnie to co tutaj, tylko ładnymi słowami, że znalazłeś to samo ogłoszenie z widełkami gdzieś indziej i dało Ci to do myślenia, że chyba zbyt nisko wyceniłeś swoje oczekiwania, że chciałbyś jeszcze ponegocjować wyższą stawkę, sraty, pierdaty.
2. Jeżeli Ci mocno ta stawka nie odbiega od widełek, to zgadzasz się na to co
@talibek: niczego jeszcze nie podpisywałem, jedynie ustaliliśmy wszystko telefonicznie/mailowo

@JuzTuKiedysBylem: no właśnie odbiega trochę mocno, szczególnie w mojej aktualnej sytuacji. bardzo zależy mi na tej pracy, ale też na tych widełkach rzeczywistych również mi mocno zależy. nie wiem czy coś takiego może mieć w ogóle miejsce, ale jedynie obawiam się, że mi nagle podziękują.

ofc nie chce pisać pretensjonalnego maila tylko po ludzku transparentnie to wyjaśnić.
@s7edem: Jak różnica jest duża to próbuj. Nie wyobrażam sobie scenariusza, w którym by to zostało źle odebrane. Powiedz prawdę, źle się wyceniłeś, przemyślałeś sprawę na chłodno, znalazłeś ich ogłoszenie i chcesz zaproponować inną stawkę.
Zgodzą się lub nie, ale wątpię żeby Ci podziękowali. To jest rynek pracownika. Oni potrzebują Ciebie bardziej niż Ty ich.

@s7edem: Na pewno bedzie to źle odebrane. Ale jak jesteś doświadczonym midem/seniorem, a stawka jest poniżej rynkowej to zgodzą się bez zająknięcia. Jak to Twoja pierwsza praca w IT, to ja bym na razie się nie wychylał i np. za pół roku próbował renegocjować stawkę.