Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego mieso w marketach typu biedronka czy lidl jest tanie (miedzy 14 a 17zl kg w promocji) - to powiem wam ze robią w chu*ja. Na zdjęciu „schab” około 1.5kg w cenie 15.99zl/kg. Oczywiście schab trzeba sobie wydobyć jak z jajka niespodzianki bo faktycznego schabu po usunięciu innych klas miesa jest dokładnie 530g, czyli płacimy 24zl za 500g schabu - 48zl/kg, drożej jak za poledwiczke wieprzowa.

Raz kupiłem i więcej tam nie kupię schabu. Ja wiem ze może i na sznycle będzie spoko, ale na poledwice sopocka do wędzenia się nie nadaje.

#wedzenie #jedzenie #jedzzwykopem #gotujzwykopem #oszukujo #biedronka #lidl
d.....s - Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego mieso w marketach typu biedronka czy lid...

źródło: comment_1667323706m1wXsGTxbTebcfVeyUie6Z.jpg

Pobierz
  • 34
@rzydoMasonerya: Z nastrzykiwaniem to wg mnie jest mit. Mam nastrzykiwarke igłowa i używam czasem jak chce szybko zapeklowac - żeby woda została w mięsie musiałaby być jakaś substancja żelująca bo w innym przypadku woda ucieka z miesa z czasem.
@dildo-vaggins: nie ma możliwości, żeby polędwica z biedronki była poobrastana innymi mięsami niż docelowo są sprzedawane. Wiem, bo przerabiam tego sporo, a jak ktoś ma wątpliwości to może sprawdzić w dowolnej biedrze. Nie kłam