Wpis z mikrobloga

Oj tak mordeczko. I te sztuczne kwiaty albo znicze na baterie xD BABCI POSTAW SYNEK TUTEJ TYCH PLASTIKOWYCH KWIATKOW TO Z ROK POSTOJĄ itd Jakby jedyne na co ci ludzie zasłużyli za życia to znicz z Auchan na baterie bo promocja jest to sie od razu u wujka postawi xD Ja rozumiem powspominać, ktoś był ważny dla mnie, jestem wierzący to zapale mu ogień itd NO ALE NIE TAKIE PLASTIKOWE GOWNO DO #!$%@?. Wyobraź sobie że umarła twoja dziewczyna/chłopak, super ją kochałeś za życia więc na 1 listopada dumnie niesiesz jej na grób bukiet kwiatów z bazaru takich #!$%@? plastkiowych XD A może te kwiaty to jest właśnie ta #!$%@? p0lska? Skoro ktoś to sprzedaje to jest popyt. To nie jest jakiś relikt przeszłości, że kiedyś nie było - p0laki po prostu tego chcą xD Chcą #!$%@? tandety z chin. Jak w tym kraju ma być dobrze jak naród chce żeby było #!$%@? tandetnie i brzydko. A wy się dziwicie że ludzie głosują na PiS albo PO XD O zwyczajach na grobach to już w ogóle szkoda strzepic ryja. Co roku to samo. Od razu widać kto wcześniej był na grobie po wartości znicza. Jak postawisz zwykły ten taki typu "słoik z nakrętka metalową" to od razu widać że pewnie babcia z emerytury 1300zl kupiła najtańszego za 7zl czyli wiadomo co będzie jadła do końca miesiąca XD Ta bogata ciotka co w urzędzie miasta pracuje od razu #!$%@? jakiegoś ZNICZA 5000 TURBO Z ORNAMENTEM ZŁOTYM I JEZUSEM UMĘCZONYM NA ODWROCIE. Oczywiście jak postawi tego swojego to cała kompozycje #!$%@? bo te małe musi gdzieś poupychać. I te rozmowy:
-"przy wejściu widziałam po 12"
-"byliscie u dziadka na grobie już ?"
-"czerwony bardziej w lewo, zielony bliżej"
-"koło cmentarza to już w ogóle nie było gdzie zaparkować"
-"te habzie to twoja siostra musiała przynieść"
-"skad miałeś zapalniczkę? Czy ty palisz ?"
To można tak w nieskończoność ciągnąć. Jak ja gardze tymi p0lskimi zwyczajami. W innych krajach to są zwyczaje. Choćby taki halloween. O tym święcie nawet horrory kręcili, a weź sobie wyobraź że ktoś kręci horror o wszystkich świętych XDD I co by tam pokazali niby ? Jak chlop sprzedaje chryzantemy pod cmentarzem komunalnym w gminie Gorzyce? XDDD Co innego halloween. Jest klimat, dzieci zbierają słodycze, fajny horror sobie obejrzysz, radość dookoła. W Meksyku podobnie. Ładne dekoracje, radość i czas zadumy. A w p0lsce ? No w Polsce jak w lesie. Zielony kontener przy wejściu do cmentarza z którego wysypują się śmieci, dziadki z butelkami 5l co nalewają wodę z tego kranu #!$%@? xD Klimat ? Jaki klimat. Polska lat 90 jak z obrazka. Nie warto było robić nic.
#pasta #wszystkichswietych
  • 1