Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam duży problem w #zwiazki.
Jestem prawie 2 lata w związku i są super momenty, w których dziewczyna jest bardzo kochana, a są takie w których jest istne piekło. Np są okresy, ze chce się kochać codziennie, a potem okresy gdzie się odsuwa i każdy dotyk ja irytuje. Potrafi być tez tak, ze np biorę kąpiel, ona przychodzi i mówi zboczone rzeczy, ja wychodzę z wanny, próbuje inicjować seks to słyszę, ze nie ma czasu, ze jestem nienormalny itp. Wszystko potrafi ja wkurzyć i wtedy już wyzywa mnie od najgorszych, rzuca rzeczami, niszczy mieszkanie. Najgorsze jest to, ze ja jakoś ciagle jej wybaczam, licząc ze to się zmieni, ze te dobre okresy zostaną już na dłużej, ale im dłużej jest spokój tym większa awantura później. Ostatnio był cudowny miesiąc, bez kłótni itp. To teraz od 10 dni codziennie awantura, wyzywanie mnie. Wczoraj znów było napięcie i mówiłem, żeby mnie zostawiła, ale cały czas za mną łaziła, aż w końcu mnie uderzyła (nie pierwszy raz zreszta) i kazałem jej się wynosić. Jednak znów mam wrażenie, ze może to moja wina, ze to ja robię coś złe, ze ona się zmieni. Totalnie nie wiem, jak się z tego wyrwać. Czuje się jakbym był uzależniony, wiem ze to mi szkodzi, ale ciagle do tego wracam.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #635fabbb9ab149d41b7116b1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zastanawia mnie, czemu na takie przemocowe baby lecą teksty, że borderka, a jak mężczyzna coś takiego robi to wtedy nazywa się go właśnie przemocowcem.


@AnonimoweMirkoWyznania: bo facet przemocowiec czasem #!$%@? i ogólnie stosuje przemoc jako drogę rozwiązywania problemówi wymuszania posłuszeństwa. Border nie panuje nad swoimi reakcjami i potrafi być agresywny, jak i mega słodki i po prostu idealny. Faceci z bpd są rzadcy, za to często są przemocowcami. U kobiet
  • Odpowiedz
SpoconaEskimoska: wytłumacz jej, że trwałe uszkodzenie układu limbicznego w hipokampie, nieprawidłowości w budowie układu odpowiedzialnego za ośrodek odpowiadający za nagrody, nieprawidłowe wzorce wychowawcze (niewłaściwe sygnały od rodziców i otoczenia, traumy, brak poczucia bezpieczeństwa) - spowodowały u jednej atencjuszki, że wskoczyła babie pod samochód i potem przy niej płakała, a wykopki nie chciały dać jej za to plusów i cykl mikroblogera dobiegł końca.
Jednym słowem - wyślij ją na terapię DBT (tak, są różne, po opowiedzeniu normalnej terapeutce tej historii stwierdziła, że mogę przerwać terapię, ale wskoczę pod samochód).
PS błagam - nie odwalajcie jak ja maniany i w razie, gdy prostą historię terapeutka przekręci by jej do szantażu samobójstwem pasowała - od razu przerywajcie terapię. Ja po prawie roku od przerwania terapii nie potrafię się wygrzebać z zaszczucia. I jak terapeutka jak gdyby nigdy nic zaczyna opowiadać o swoich zaburzeniach (o których wcześniej nie informowała), przy czym jej wypowiedzi już rozmijają się z tym, czego byliście świadkami - od razu Rzecznik Praw Pacjenta.
Swoją drogą, szkoda, że nikt mi nie pomógł wtedy, ale wiadomo :)
@
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: miałem to samo i uwierz mi że będzie tylko gorzej bo już traktuje Cie jak gówno więc psychiczne laski nie znormalnieja a ty zawsze na przegranej pozycji. Radzę Ci #!$%@? i myśl tylko o tym co jest źle bo będziesz tkwił jako ofiara kilka lat
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ale mi zrobiłeś flashback :D Jedyna różnica, że nigdy by się nie odważyła mnie uderzyć. W moim przypadku jednak najgorsze akcje były jak się napiła alkoholu. Posłuchaj dobrych rad mirków:
ona się nie zmieni, za to rozwali Cię psychicznie. Jestem zwolennikiem pójścia na terapię, do psychiatry itp ale skoro ona sama nie chce to niestety nic nie zrobisz. Wiem, że jak jest okej to jest to najlepszy czas w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ty chyba nigdy nie miałeś do czynienia z taką osobą :D Nie wszystkim da się pomóc, terapie często robi na pokaz. Jak człowiek odpuszcza to i terapie przestają ją interesować. Poza tym OP napisał, że próbowali to wszystko olewała. Zresztą zaatakowała go fizycznie, tego się nie wybacza.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie, czemu na takie przemocowe baby lecą teksty, że borderka, a jak mężczyzna coś takiego robi to wtedy nazywa się go właśnie przemocowcem.

Nie wiem, ale się domyślam. Baba jest po prostu przemocową wariatką, a nie żadną borderką. Wywalić na śmietnik tam jej miejsce.


@AnonimoweMirkoWyznania: no nie, z opisu wynika że to nie jest po prostu regularny przemocowiec, tylko przemocowiec, który ma na przemian super okresy i okresy ciągłych
  • Odpowiedz