Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful pedagogika to kierunek-scam. W teorii ma wykształcić dobrych nauczycieli ale w praktyce jest to wykładanie głupot i wiedzy bezużytecznej, a dobrzy nauczyciele w życiu tak naprawdę są dobrymi nauczycielami z natury, z wykształconej przez nich osobowości, charakteru, z wrodzonego temperamentu i wrażliwości oraz z tego, że lubią dzieci i innych ludzi i sami z siebie CHCĄ im pomagać (przekazywać wiedzę). Dobry nauczyciel w ogóle nie potrzebuje tego kierunku studiów i wiedzy
  • Odpowiedz
@naciski nie nauczam ale zrobiłbym to zapewne niegorzej od Ciebie :)
Wiem, że ma największy sens co do dzieci i właśnie w tym siedzi główny problem. Pedagogikę kończą osoby (najczęściej dziewczyny), które w ogóle nie nadają się do ich nauczania. Nie potrafią tłumaczyć materiału, nie mają podejścia do dziecka, a co dopiero do klasy wypełnionej uczniami. Jedyne co to narzekają na to jakie dzieci są niegrzeczne, a są niezdolne do radzenia sobie
  • Odpowiedz
@naciski: Fajne wypociny, ale jako nauczyciel akademicki i korepetytor nie widziałem większych bzdur.


Ja powinienem przestać czytać po tym.
0 argurmentów i JESTEM NAUCZYCIELEM AKADEMICKIM. Wręcz najwyższa klasa nauczania.
  • Odpowiedz
@HeadH: no z gówna bata nie ukręcisz. Czego nie rozumiesz? To nie jest tak że osoby z predyspozycjami nie potrzebują nauki ani studiów, ale tak naprawdę coś sensownego tylko one z nich wyciągną, a ci którzy ich nie mają tylko marnują czas i nadają się jedynie na zapchajdziury gdy brakuje tych którzy naprawdę coś umieją
  • Odpowiedz
@Rondo3: Mam wrażenie, że to Ty czegoś nie zrozumiałeś. Twoja teza w żaden sposób się nie kłóci z tym co napisałem. To pan "chłopski rozum" wyżej ekstrapolował sobie mierność kilku znanych sobie przykładów na całą populację studentów i z tego powodu uznał, że pedagogika to kierunek-scam. Jemu wytłumacz swoje prawdy objawione, a nie mi.
  • Odpowiedz
@HeadH: nie bronię zdania tamtego gościa w 100%, ale częściowo się z nim zgadzam i już miałem przyznać ci rację ale ostatnim zdaniem przegiąłeś
  • Odpowiedz