Wpis z mikrobloga

  • 20
Kupiłem przedwczoraj melona w Lidlu w promocji, przed chwilą przekroiłem i dałem dwa małe kawałeczki rocznemu dziecku, po chwili sam spróbowałem i wyczułem posmak alkoholu. Wygląda na to że był już sfermentowany, boje się że może zaszkodzić dziecku (to takie dwie kosteczki, ale jednak). Powinienem kontaktować się z lekarzem czy przesadzam? #zdrowie #dzieci #pytanie
  • 63
@ajag: spokojnie, polskie dzieci są genetycznie przystosowane do przyswajania niewielkich dawek alkoholu, nawet popularny syrop na gardło go zawiera (jest oczywiście wersja 0% ale to dla słabeuszy).

Tak na serio, to na wschodzie Polski była nawet taki trick, że jak dziecko nie może zasnąć, to dostaje do possanie kompres z miodem i wódką.

Także spokojnie :)
Smakowało to jak zmywacz do paznokci dlatego się wystraszyłem, bo alkohol alkoholowi nierówny.


@ajag: moj ojciec zrobil kiedys kilka litrow takiego wina o smaku zmywacza do paznokci i wypilismy ze znajomymi bez wiekszych problemow. To nie jest aceton tylko albo ester aromatyczny o takim zapachu albo aldehyd octowy, ktory i tak jest metabolizowany w watrobie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ajag: jest taka anegdotka, że jak pierwsze dziecko polknie 5 zł to lecisz na sor, jak drugie polknie 5zl to czekasz aż wypadnie w nocniku, a jak trzecie polknie 5 zł, to potrącasz mu z kieszonkowego.
I to jest szczera prawda. Jak ci kolejny gowniak w tym samym wieku podpije piwo ze stołu, to jedyna twoja reakcja będzie, że na przyszłość nauczysz się stawiać dalej od krawędzi, żeby tobie nie zabrakło.