Wpis z mikrobloga

@IAAMWWA: ale sporty i rozgrywki masowe są też trochę dla kibiców którzy oglądają głównie by przeżywać emocje. Może dlatego mało jest mainstreamowych gwiazd sportu z Azji. Chociaż taki Son z Tottenhamu normalnie się cieszy jak #!$%@? bramkę a nie ze robot bez emocji
@ziko100: nie jestem ekspertem, ale Son połowę życia już mieszka w Europie i pewnie mental ma inny. Ten brak emocji może wynika z tego, że koreańczycy mają od małego wciskane, że wygrywanie i bycie top to ich zasrana powinność wobec społeczeństwa. No i nie zapominaj, że to dalej same zamknięte w sobie nerdy ( mówię to z całą moją miłością do t1). Fakerowi zajęło 3 lata zanim się zaczął uśmiechać streamując
@IAAMWWA: To pierwsze to równie dobrze można też porównać do mentalności USA we wszelkich zawodach gdzie nikt nie celebruję zbytnio drugiego miejsca jak u nas. Biorą wszędzie udział by wygrywać. Może własnie to kulturowe wymogi trochę bo skoro Son z Europy i widziałem jak płakał nalistrzostwach świata i cieszył się jak dziecko z wygranych nagród, albo Amerykanie koreanscy też są normalnie ekspresyjni. Ja to szanuje ze tak są po prostu wychowani
@ziko100: 2019 miracle run ktory juz nigdy sie nie zdarzy. meta wybitnie pasowala europejczykom i nawet mikyx nie gral jak smietnik xD. Caps i Jankos juz nie ta forma, Perkza juz nie ma i na comeback sie nie zapowiada. Byla szansa, teraz tylko LCK Autumn co roku ewentualnie upsety z Chin
@ziko100: Jakbyś był ciekawy o co może dokładnie chodzić z tymi robotami, to chyba znalazłem najlepsze wyjaśnienie. Czysto kulturowa sprawa.
"The face is the most important and suitable place to show a Korean's good
educational and family background, and, at the same time, is the best place to conceal
emotions. In a culture where self-disclosure is not appreciated, the direct and candid
revelation of emotional expressions is discouraged and taboo in
@IAAMWWA: jest to możliwe to co piszesz ale zastanawiam się że skoro lol to w dużej mierze gra logiczno-zręcznościowa to najwyższy poziom osiągają w niej ludzie analogicznie do szachów żyją w pewnym spektrum autyzmu przez co ich mózgi są najlepiej przystosowania do analizowania i reagowania na szereg zmiennych w grze i podejmowania jak komputer szybkich i celnych decyzji opartych na liczbach, ruchach w grze i i przestrzeni do wykorzystania. Rzadko się
@ziko100: W lolu na wysokim poziomie najważniejszy jest skill bycia w grupie. Już były sytuacje że support reportował adc bo się poprztykali. Nikt nie chce mieć bana na zawodach bo się pokłócił z kolegą i poszły reporty, to siedzą jak po cichu. To nie jest gold 2 że zrobisz nowe konto i odrobisz straty w tydzień. Tam też są deale na zawodników i jak komuś dosrasz bo słabo gra to potem
@IAAMWWA:

taka kultura, mają inny domyślny stan zadowolenia i wygrywając worldsy przez chwilę nie będą sobą rozczarowani


Kultura zupełnie normalna pod tym względem. To raczej my (w sensie Zachód) jesteśmy dziwni i niepotrzebnie się ekscytujemy byle czym.

Polecam podchodzić do tego jakbyś oglądał dzieci z autyzmem, które liczą w pamięci gigantyczne liczby. Zdolni, ale inni :d


A ja wręcz przeciwnie. To jest podejście ignoranta i aroganta z Europy. Właśnie za to