Wpis z mikrobloga

Przykład. Jeśli w dniach pon-pt przepracowanych mam 36 godzin płatnych 100% i idę do pracy w sobotę na 5h platne 150%. To 2h mam płacone normalnie 100%, a resztę soboty 3h platne 150%?

#holandia
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pluktrux: o tym właśnie piszę. Inaczej nie chodził bym w poniedziałki tylko w sobotę i miałbym 150% xD tak czy inaczej podatek ci dadzą taki że ponad połowę kasy z nadgodzin zabierają
@codeq: @tomciopaluh: @Capshov: trochę prawdy w tym co piszecie jest, ale generalnie pleciecie jak potłuczeni. Każda agencja może inaczej naliczać stawkę i nadgodziny. Natomiast jeżeli chodzi o podatek, to agencja pobiera od Ciebie tzw. "zadatek" i finalne rozliczenie będziesz miał w następnym roku. Jeżeli zabrali Ci za dużo, to dostaniesz zwrot. Jeżeli za mało, to Ty będzie jeszcze oddawał
@wojciech_s: @Capshov: @tomciopaluh: Nie kazda agencja może inaczej naliczać nadgodziny, tylko musi naliczać tak jak jest w CAO dla danej branży. Te porozumienia są z reguły po angielsku, a czasem nawet po polsku, więc łatwo to można sprawdzić. Capshov wprowadza w błąd z podatkiem i chyba nie rozumie, co wojciechs napisał.
@codeq: To nie zależy od agencji tylko konkretnie od firmy w której obecnie pracujesz. Dla przykładu ja pracuję teraz przez agencję i od stycznia do zeszłego tygodnia pracowałam dla firmy X w której jeśli nie miałam przepracowanych 40 godzin w tygodniu to sobota nie była płacona 150% tylko najpierw liczyli mi 100% za godziny, których brakowało mi do tej pełnej 40 a dopiero resztę po 150% a jak zdarzyło się, że