Wpis z mikrobloga

a amazon.pl i amazon.de jest właściwie gwarantowane że u niemca jest taniej też? Na pepperze od lat mają bekę że lepiej jest brać z niemiec i dopłacić pośrednikowi niż kupować w pl


@NPC_358034: Tak było zawsze do kiedy pamiętam, a sięgam pamięcią do lat 90. Nic się w tej kwestii nie zmieniło
  • Odpowiedz
@HughGrandZiemiOdzyskanych: ja np. ostatnio zdałem sobie sprawę że pracuję za lekko ponad 1000$, tyle w Stanach to byle czarnoskóremu sprzątaczowi mopem proponują, a nie wykształconemu człowiekowi HA TFU NA PISIORÓW (tu przekleństwa ale moderacja by zbanowała za ich znaczną ilość)
  • Odpowiedz
@HughGrandZiemiOdzyskanych: Porównywanie okresu po plagach Covid i Wojny do stanu sprzed to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Zauważ, że taki stan dotyka wszystkie kraje na Świecie ale lepsza o tym nie mówić.

Możesz lepiej porównać Polskę z 1938r. do Polski z 1944r. i wtedy obwiniać ówczesny Polski rząd
  • Odpowiedz
@HughGrandZiemiOdzyskanych: u mnie masło 6-7 ziko, na reszcie się nie znam

(tak czy siak - wciąż wychodzi mniej masła za pensję niż w 2015)

(a w sumie w komentarzach ktoś słusznie zauważył, że gramatura się zmieniła XD No racja. To wtedy i może się zgadza, jak się na kilogram przeliczy - ale w poście jest mowa o cenie za kostkę, bez informacji ile ta kostka ważyła wtedy i teraz; trzeba było
  • Odpowiedz
Jak nie masz wyjścia i musisz kupować w jedynym sklepie na wsi za 9 PLN to wspolczuje. we wszystkich podstawowych marketach jest masło w jednej cenie czyli 6,99 PLN.
  • Odpowiedz