Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CyganskiKsiaze: Spójrzmy jednak na ceny na przestrzeni ostatnich lat. Obecnie średnia cena kostki masła extra to 4,69 zł, ale w czerwcu 2016 r. było to 3,08 zł, w czerwcu 2015 r. 3,32 zł, w czerwcu 2014 r. 3,85 zł, w 2013 r. 3,69 zł, w 2012 r. 3,28 zł, w 2011 r. 3,86 zł, a w 2010 r. 3,61 zł.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kowalns: czy ta kostka masła, która bierzesz do porównania w każdym przypadku ma taką samą gramaturę? Masło to jeden z wielu przykładów gdzie na przestrzeni lat była zmieniana gramatura produktu.
No i gdzie te Masło za 4,69 chętnie kupię, jak rzucają w promocji na kartę moja biedronka tą 200g to znika w 5 sekund, ale ty mówisz o średniej cenie a nie o promocji
@HughGrandZiemiOdzyskanych: ja lat przed 2015 nie wspominam dobrze, bo miałem wtery depresję i utknąłem w gównopracy gdzie zarabiałem minimum z minimum, które mi wystarczało na colę, fajki, bilet MZK oraz zapłacenie starym 500 zł bym mógł u nich mieszkać.

Dopiero później się ogarnąłem, zrobiłem studia, wyprowadziłem się i zmieniłem pracę na sporo lepszą. Ale obecnie zarabiam tyle samo co w marcu 2020 i powiem tak - jeszcze rok temu na koniec
@HughGrandZiemiOdzyskanych: Prąd dla klientów prywatnych kosztował w 2015 ok. 50gr/kwh a teraz kosztuje ok. 63gr/kwh. Masło w tabeli ma cenę z dupy, ilość benzyny praktycznie się nie różni, więc tak na prawdę sens ma tu tylko porównanie cen ropy i węgla. Poza tym trzeba być debilem, żeby tak bezrefleksyjnie porównywać ceny z 2015 z praktycznie środka prosperity do obecny, z czasów jednego z największych od dawna kryzysów (covid, wojna). Nie mówię,
niby drogo, a kupuje i oszczędzam więcej niż w tym 2015 roku( ͡° ͜ʖ ͡°) z paliwem to troche manipulacja gdyż np w 2020 roku można było kupić za 3,99zł. w 2021 za 4,50. Przez głupote covidową i głupote UE na zamykanie kopalń i odejścia od węgla jest problem, bo kopalnie zamknięte, a i tak wszystko działa na węglu. i głównie działało na ruskim. U mnie np 1m
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikau: @Alinous: nie kupuje też 8MW energii i 600 kostek masła miesięcznie. Po prostu zwróciłem uwagę, że wybrano akurat największe wzrosty cen. Ciekawe jak wypada koszyk inflacyjny 2015-2020 względem pensji średniej