Wpis z mikrobloga

- Może i teraz jest źle, ale wiem że za "tamtych" byłoby jeszcze gorzej
- Dlaczego?
- No wiem po prostu że by było gorzej
- No spoko, ale powiedz mi dlaczego XD
- No po prostu tak by było, kradliby, Ukrainie by nie pomagali bo by granice zamknęli i by padła i ruscy by weszli

I tak to się gada z jednym z moich rodzinnych krewnych, byłoby gorzej bo wiem. I #!$%@?.

#tvpis #bekazpisu #ukraina #wojna #inflacja #gospodarka #polska
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sensie, może gdyby zamiast pisu była opozycja byłoby lepiej. Ale czy ktokolwiek gotów byłby "dać sobie rękę uciąć", że tak faktycznie by było? Wątpię.


@cooles: rządzili już 8 lat - jak było? lepiej? gorzej?
  • Odpowiedz
  • 7
@Kadet20

Pytanie nasuwa się samo.
* Skoro byli tacy źli i kradli to czemu nie grzeją puchy?
- bo sądy nie są wolne.
*Jeśli pis rządzi już tyle lat i nie daje sobie rady z sądami, to po nam taki rząd który nawet nie radzi sobie z sędziami? Jak taki rząd sobie poradzi z gorszymi
  • Odpowiedz
@przeciwko78 Odpowiedź na atak hybrydowy na naszą granicę poprzedzający inwazję na Ukrainę była najlepsza jaka mogła być. Debile jak Franio Sterczewski spacyfikowani, dzikie ludy odparte, elegancko prowadzony pushback. Zapora na granicy przykra konieczność, ale być może kiedyś uda się odzyskać pieniądze wywalone na ten projekt w zamian za zielone światło na zdjęcie embarga z Rosji i Białorusi. Polska pokazała, że potrafi zarządzać swoją przestrzenią. Aż strach myśleć co by było gdyby
  • Odpowiedz
@przeciwko78 "Niemcy przejrzeli na oczy" - aż się słabo robi od takiej naiwności. Nie ma większego idiotyzmu niż rozpatrywanie polityki zagranicznej na kanwie moralnej. Każde państwo realizuje swoje interesy - chyba, że jest Polską pod rządami platformy. A Niemcy nie uruchomili NS2 tylko dlatego, że ktoś im na to nie pozwolił
  • Odpowiedz
@przeciwko78: Ale pięknie konfiarza? sprowadziłes do parteru, aż nie wytrzymał i musiał fotki Tuska wstawiać xd szacunek

Btw zauważ jak wykopki łatwo łykają manipulacje. Jego pierwszy komentarz zdobył kilkadziesiąt plusów, później już mniej, gdzie ostatecznie pod którymś komentarzem Tobie dali najwiecej.
  • Odpowiedz
@Thorrand: pokazali ci w TVP że uchodźcy gwałcą krowę i już jesteś potulny.

A ofiar pandemii mieliśmy wyjątkowo dużo.
I to nie opozycja rozwaliła budżet tylko PiS.

@przeciwko78:
1. Nie gwalca krów ale sa przyczyna znacznego wzrostu przestepczosci na zachodzie, po co
  • Odpowiedz
@Andreth: Wszyscy mówia ze to byl atak sluzb Rosyjskich/Bialoruskich, a nawet wtedy KE mowila ze dobrze ze chronimy granice ostro a nadal ktos jest „przecie” bo ojoj marzli ludzie w lesie bez dokumentow
  • Odpowiedz
No przecież (jeśli brać to na poważnie) opozycja chciała w czasie covida zamykać więcej, bardziej, na dłużej – czego konsekwencją musiałby być większy dodruk, co doprowadziłoby do większej inflacji :)

Przecież to opozycja na jesieni 2021 r. torpedowała działania SG. w walce z imigrantami zwożonymi na polską granicę przez Putina.

Nie chcieli też budować zaporki.

Hmmm... dodatki socjalne, wszystkie 500 + i inne gówna, też chcą i chcieli zwiększać :))

A wojna na Ukrainie? 2014 r. nawet nie byliśmy przy stole, bo optowaliśmy za opcją niemiecką, więc nas i tak nikt nie słuchał ¯_(ツ)_/¯

Czy teraz byłoby podobnie? Nie wiem, choć się domyślam.
  • Odpowiedz
@metalowy_pasterz:

Też tak myślę :)

Ale koleś chciał argumenty, no to dostał. Poza tym, wydaję mi się to trochę niepoważne robić takie założenia, i z góry traktować wszystko co mówią politycy, za kłamstwa i głupie (polityczne) gadanie.

No i najpierw mówisz, że PO robi politykę więc no przymykajmy oko na to, a chwilę później robisz zarzut PiSowcom, że robią politykę, to trochę słabe ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
No z deczka może nieobiektywne, bo pisu nienawidzę bardziej, ale jednak PO nie ma mocy sprawczej w tym robieniu polityki, a dopóki Tusk nie wrócił to już w ogóle byly dzieci we mgle.
Pis nauczył mnie już natomiast tego, że każde jego grubsze działanie prawdopodobnie przykrywa inną aferę.
  • Odpowiedz