Wpis z mikrobloga

Mam takie nietypowe pytanie.

Marzy mi się zamieszkać gdzieś za granicą tak aby dni były krótkie, było deszczowo, pochmurnie, blisko lasu, wieś albo male miasto, ale z pracą, zarobkami pozwalającymi na skromne ale cywilizowane życie(mieszkanie / pokój, ciepła woda, ogrzewanie centralne, prąd, internet).

W EU to raczej Norwegia na północ od Bergen, Szkocja, północna Szwecja, Finlandia.

Gdzie w takich miejscach nie ma problemu z lokum, wystarczy angielski? Na jakich pracowników jest zapotrzebowanie w takich miejscach, z czego żyją miejscowi?

#emigracja #pytanie #emigrujzwykopem #norwegia #szwecja #finlandia #praca
  • 10
@nieznamniepamietam:

było deszczowo, pochmurnie, blisko lasu, wieś albo male miasto, ale z pracą, zarobkami pozwalającymi na skromne ale cywilizowane życie.

Poza krotkimi dniami to Irlandia pasuje idealnie. Problem tylko poelega na tym, ze obecnie w tym kraju nie ma zbytnio szans na znalezienie jakiegokolwiek lokum do zamieszkania.
edit: teraz zauwazylem ze to znowu Ty. To juz chyba z 3 raz w ciagu tygodnia pytasz o to samo ¯\_(ツ)_/¯
@nieznamniepamietam: do UK juz nie wyjedziesz, lista zawodow na wize jest krótka, ograniczony czas i bez szans na staly pobyt po zakonczeniu wizy. Mozna na farme na kilka miesiecy. Nie wiem jak Skandynawia. Ale Brexit zamknal wyspy na emigracje (afrykanery to co innego)
@nieznamniepamietam: ja mieszkam i pracuję w rejonie Lillestrøm. Jest dużo pracy typu magazyn i produkcja. Z angielskim może trafisz, do wielkiej pralni NorTextil biorą jak leci, jeżeli lubisz pracę w saunie.

Generalnie im lepiej mówisz po norwesku/szwedzku, tym lepszą pracę dostaniesz. Kariera jest możliwa. Koleżanka moja została po 4 latach szefową jednego działu i nie musiała się z nikim przespać, a Norweg jest jej zastępcą.
Nie znam realiów szwedzkich, ale z