Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie :
Podpisałem umowę kredytu hipotecznego i chciałem zapytać co w przypadku kiedy wlasciciel rozmyśli się ze sprzedaży lub nie dopełni wszystkich warunków ? Lub wyjdzie jakas nieprawidłowość u notariusza ?
Czy istnieje możliwość przesunięcia zawarcia aktu notarialnego itp jeśli jest jakas nieprawidłowośc?
Co robić w przypadku gdy właściciel zrezygnuje ? Odstąpić od umowy kredytowej ?
Czy po odstąpieniu od umowy kredytowej jeśli znajdę inna nieruchomosc jest szansa ,że jakiś bank udzieli mi jeszcze kredytu ?

#nieruchomosci #hipoteka #mieszkanie #banki #bankowosc #bank #pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy #kredyt #kredythipoteczny
  • 15
@szybki-bill1 kwestią tego typu ,że nieruchomość która kupuje miała hipotekę na wartość 70 tys i właścicielka miała jej nie spłacać, a zadzwoniła mi wczoraj ,że doradca w jej banku powiedział, że może spłacić i nic to nie będzie przeszkadzać, a ja w umowie mam napisane ,że część będzie przelana dla banku na tą hipoteke i część dla niej
Chodzi o aneks w którym mowa o tym ,że całość zostanie przelana dla niej
@szybki-bill1 gadałem ze specjalistą ( moim doradca kredytowym który mi załatwiał kredyt ) ,ale dopiero jutro da znać co i jak , a może jakiś miras miał taką sytuację i poradzi co i jak.

Chodzi o to ,ze ona spłaciła to zadłużenie którego miała nie spłacać i teraz myślę czy zmieniać też umowę przedwstępna czy wystarczy aneks do umowy kredytowej ? :)
@szybki-bill1 kwestią tego typu ,że nieruchomość która kupuje miała hipotekę na wartość 70 tys i właścicielka miała jej nie spłacać, a zadzwoniła mi wczoraj ,że doradca w jej banku powiedział, że może spłacić i nic to nie będzie przeszkadzać, a ja w umowie mam napisane ,że część będzie przelana dla banku na tą hipoteke i część dla niej


@Addek15: Może to wymagać aneksu do umowy kredytowej, a nawet ponownej analizy. Inaczej
@marcpol

Po podpisaniu umowy kredytowej masz 14 dni na odstąpienie. Nie ma to wpływu na uzyskanie nowego kredytu.


Nie będzie to nigdzie odnotowane w BIK itp ?

W jaki sposób ponownej analizy ? ( całej procedury kredytowej? )
@Addek15: Odstąpienie ma pod względem prawnym takie skutki, jakby umowa nie została zawarta. Nie będzie miało to negatywnego wpływu na możliwość uzyskania kredytu.

Zmiana warunków wypłaty wymaga ponownej analizy. Nie oznacza to konieczności ponownej oceny zdolności i ponownego składania wniosku.

W zależności od banku z którym podpisałeś umowę zmiana warunków wypłaty będzie łatwiejsza lub trudniejsza. W pierwszej kolejności skontaktuj się z bankiem.