Wpis z mikrobloga

jeżeli internetowo zarejestruję się w PUP(tylko po to żeby mieć ubezpieczenie) to po jakim czasie mam się spodziewać telefonu od nich w celu wyznaczenia terminu wizyty u nich? mam zamiar się zarejestrować internetowo w PUP, przed ich telefonem się wyrejestrować i przed upływem 30 dni znów chcę się zarejestrować

i jeszcze pytanie - czy mogę sie wyrejestrować jeśli już wyznaczą mi konkretny termin wizyty, a później znów się zarejestrować tak jak napisałem wyżej, czy muszę to zrobić przed ich telefonem?
#urzadpracy #pup #neet
  • 35
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: mam jeszcze ostatnie pytanie, więc z góry dziękuję za pomoc w tym temacie

jeśli będę chciał się wyrejestrować internetowo to jaki mam wpisać powód, żeby to przeszło? wiedziałem, że na jednym podaniu o wyrejestrowanie trzeba podać powód, a na innym nie, dlatego pytam. wiem, że można podać przyczyny osobiste, ale zależy mi na czymś co przejdzie i brzmi realnie
  • Odpowiedz
@chaosaroundyou: gdy ja się wyrejestrowywalem przez neta, to pamiętam, że nie musiałem podawać żadnego powodu, przez neta tam w formularzu nie było tam takiej konieczności . A gdy osoboscie byłem w pup się wurejestrowac w kancelarii, to musiałem dać pismo i tam już dawałem powód np z powodu wyjazdu .
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: okazało się, że coś zus #!$%@?ł i jestem wpisany gdzieś, mimo że dawno powinienem być wypisany i jakiś papier babce z rejestracji muszę zawieźć z zusu i dopiero wtedy potwierdzi rejestracje

patrzyłem już jak wyglada wniosek o wyrejestrowanie online i widzę, że trzeba podać datę o pozbawienie mnie statusu osoby bezrobotnej i ja mam tam wpisac np. 13.11 jeśli wyznaczy mi wizyte na 14 listopada? czy najlepiej ten wniosek o
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: wyrejestrowałem się, ale zrobiłem to na telefonie bo jestem poza domem, a jak wiadomo widok stron internetowych na telefonie jest ograniczony, przez to przez przypadek wysłałem dwa takie same wnioski o wyrejestrowanie z kilku minutową różnica między jednym a drugim, myślisz, że bedzie o to problem czy od razu założą, że się pomyliłem i jeden z nich usuną?xd
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: hej, mam wizytę w urzędzie w poniedziałek. Rozumiem, że jak się wyrejestruje w piątek (z powodu wyjazdu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to mam ubezpieczenie na 30 dni jeszcze? I normalnie za miesiąc mogę się zarejestrować, tak?
  • Odpowiedz