Wpis z mikrobloga

Ktoś z was załatwił sobie za darmo urządzenie do pomiaru ciał ketonowych? Podobno w aptece można czasami za darmo dostać? O co chodzi, jak to załatwić?

#dietaketogeniczna #keto
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chicane: Ja załatwiałem. Musisz iść do lekarza, powiedzieć szczerze o co chodzi i dostać receptę na paski do glukometru Optium Xido. Idziesz do apteki, kupujesz paski. Potem dzwonisz do firmy abbott, mówisz, że dostałeś receptę na paski i chcesz dostać glukometr. Podajesz numer recepty i numer partii pasków, dane osobowe i czekasz na paczkę. A potem kupujesz sobie paski do pomiaru ketonów, cholernie drogie są.
  • Odpowiedz
@Chicane: Ja poszłam do apteki z receptą na paski Optium Xido Neo. Pani mi sprzedała paski i dała do nich glukometr (przed realizacją pytałam czy mają ten glukometr). W systemie widzę, ze recepty wcale nie zrealizowała :)
  • Odpowiedz
@Chicane: Na paski nie jest potrzebna recepta. Recepta na paski do glukozy optium xido jest potrzebna do otrzymania glukometru. Paski do glukozy na receptę są z odpłatnością 30% dla osoby z cukrzycą.
Zgłoszenie można zrobić na czacie na stronie https://www.freestylelibre.pl/. Osoba z czatu poda maila, pod który trzeba wysłać potrzebne dane. Tak ja zrobiłem. Paczka przyszła po 21 dniach od zgłoszenia.
  • Odpowiedz
@Chicane: kiedys na stronie którą podał @camion mozna było po podaniu numerów z paczki pasków, tyle. Jam mam z pierwszej metody. A paski do pomiaru ciał ket. można było dostac za free po rozwiązaniu testu dot. cukrzycy z tej samej strony.
  • Odpowiedz