Wpis z mikrobloga

Fun fact: JHWH nie jest i nigdy nie był Bogiem Wszechmogącym. Jest jedynie jednym z wielu bożków opiekuńczych czczonych przez pustynne plemiona. JHWH dla Izraelitów był tym samym, czym Kemosz dla plemion Moabu, czy Milkom dla Ammonitów. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" mówi wszystko w tym temacie. Owe plemiona walczyły ze sobą, aż w końcu Izraelici wyparli wszystkie inne. Czy ktoś dzisiaj słyszał o Moabitach? O ile nie czytał Starego Testamentu, albo nie interesował się tematem - pewnie nie. Całkiem bawi mnie fakt, że ponad dwa miliardy ludzi dzisiaj wierzy w fałszywego Boga, którego niesłusznie okrzykuje się Bogiem Wszechmogącym.

#religia #kosciol #wiara #bekazkatoli
Pobierz murmurlrl - Fun fact: JHWH nie jest i nigdy nie był Bogiem Wszechmogącym. Jest jedyni...
źródło: comment_1666684777Wm0fGkBIL6XOywriEVqinJ.jpg
  • 8
Fun fact: JHWH nie jest i nigdy nie był Bogiem Wszechmogącym. Jest jedynie jednym z wielu bożków opiekuńczych czczonych przez pustynne plemiona. JHWH dla Izraelitów był tym samym, czym Kemosz dla plemion Moabu, czy Milkom dla Ammonitów. "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" mówi wszystko w tym temacie. Owe plemiona walczyły ze sobą, aż w końcu Izraelici wyparli wszystkie inne. Czy ktoś dzisiaj słyszał o Moabitach? O ile nie czytał Starego
Kryspin013 - > Fun fact: JHWH nie jest i nigdy nie był Bogiem Wszechmogącym. Jest jed...
Uwaga, żeby być ścisłym to bliżej 5 miliardów.

Nie wiem czemu zafiksowujescie się na Chrzescijanach ( katolicy, protestanci (incl. Zielonoświątkowcy) prawosławie, totalnie zapominacie że Jahwe chwała również Muzułmanie i Judaiści.

Stąd wniosek że większość świata poza Chinami i Indiami, wyznaje tego Boga. Próbując Go obrażać obrażasz więcej ludzi niż jedynie Katolików. No ale człowiek się uczy i edukuje i przez to rozwija.

Więc chyba jest wielki ¯\_(ツ)_/¯
Pobierz juin - Uwaga, żeby być ścisłym to bliżej 5 miliardów.

Nie wiem czemu zafiksowujesc...
źródło: comment_1666694715xhaDmp6G0U6kWDyqadhUas.jpg
@juin: Fakt, generalnie powinien napisać o religiach Abrahamowych, choć skupiłem się na chrześcijaństwie, które jest w Polsce zdecydowanie dominujące, ale masz rację.

@FrenFrog: Obrazek tylko i wyłącznie dla skupienia uwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)