Wpis z mikrobloga

@Ardeo: nigdy sie nie spotkalem z podawaniem kwoty na reke przy b2b.
zawsze sie mowi keoty netto + vat i wtedy trzeba jeszcze od tej kwoty netto zaplcic zus, podatek dochodowy, oplacic ksiegowa itd
  • Odpowiedz
@Ardeo: na ręke to zazwyczaj jest po podatkach tylko Firma nie ma pojecia ile podatków masz zapłacić, wiec nie wiem jak mogą tyo stwierdzić. Zazwyczaj mówi się kwotę netto na fkaturze a tu mozesz sobie obliczyć ile zostanie po ZUSie i podatkach
https://jakipit.pl
  • Odpowiedz
@Ardeo: coś w #!$%@? lecą, nie da się na B2B określić na ile wystawić fakturę żeby wyszło X na rękę - różni ludzie rozliczają się w różny sposób. musisz zapłacić dochodowy i ZUS, rozliczać możesz się sam więc księgowa jest opcjonalna.
  • Odpowiedz
@Ardeo: może to być Twój piąty projekt, a Zusu mozesz nie placic jesli jestes zwolniony. Powinni jednak napisać netto b2b i tyle. Od tej kwoty placisz zus i podatek dochodowy, księgową
  • Odpowiedz
@Ardeo: zazwyczaj 'na ręke' oznacza bez vatu. Czyli jak masz 7000zł to wystawiasz fakture na 8600, płacisz podatek 1600 i zostaje Ci na czysto 7 klocków. A że masz firmę i musisz opłacić zusy i podatki dochodowe to już nikogo nie obchodzi skąd to weźmiesz.
  • Odpowiedz
@Ardeo jak 7k netto na fakturze to bez kosztów zostanie Ci jakieś 4500 po odjęciu dochodowego, zusu i księgowej czyli wuj a nie pieniądze. Już lepiej oddać resztę na jakiś cel dobroczynny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
O cholera, a jednak tacy ludzie istnieją xD

Jakiś czas temu rekrutowalem się do firmy gdzie oferta była na B2B i rekruterka się mnie pyta czy wiem jak działa B2B i rozliczanie podatkowe, wtedy trochę zdębiałem bo to było pytanie retoryczne , oczywiście mnie przeprosiła że o to pyta ale mieli wcześniej kilku orłów którzy myśleli że jak dostaną fakture z kasą netto to oni żadnych podatków już nie muszą płacić
  • Odpowiedz