Wpis z mikrobloga

Jak byłem nastolatkiem to wpadła mi do głowy taka myśl że zapamiętam do końca życia jakiś losowy nic nie znaczący moment życia. Padło na starszą kobietę która spytała mnie o godzinę na tym przystanku.
Pamiętam miejsce, oświetlenie, jak stałem, jej twarzy, godziny już nie.

W związku z tym mam pytanie. Czy wy też mieliście takie dziwne bezcelowe pomysły w życiu i czy może to być pomocne przy diagnozie autyzmu?

#przegryw #pytanie #psychologia #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 11
@RamtamtamSi:

Wyniki
Osobowość neurotypowa
Osiągnięty wynik (poniżej 32 punktów) oznacza, że najprawdopodobniej nie posiadasz Zespołu Aspergera. Możesz wykazywać pewne cechy zbieżne z Zespołem Aspergera, ale nie powinieneś się tym zbytnio przejmować – każdy z nas jest unikalną mieszanką cech ekstrawertycznych i introwertycznych, jak również każdy z nas potrzebuje czasem odpoczynku i wyciszenia.

Ufff, jestem bezpieczny
Czy wy też mieliście takie dziwne bezcelowe pomysły w życiu


@olaf_wolominski: też tak robiłem czasem, tzw. skrinszot z życia xD Pamiętam jak jechałem w 2008 roku w sierpniu z rodzicami do wioski wikingów na mazurach i pamiętam pole które było dookoła i linie energetyczne które się ciągnęły przez całą drogę bo nudziłem się w samochodzie i stwierdziłem, że mrugnę i zapamiętam moment jakbym zrobił zdjęcie ( ͡° ͜ʖ ͡
@olaf_wolominski: Nie, bo często taka myśl padała z ust dynamiczniaków, w gimnazjum na orliku jak graliśmy w piłke jeden seba powiedział do nas abyśmy zapamiętali moment jak razem gramy tu w piłke. Potem parę razy miałem takie coś w technikum na lekcji, też taka sama myśli padła z ust klasowego oskiego
@RamtamtamSi
Osiągnięty wynik (32 punkty lub więcej) wskazuje, że posiadasz sporo cech typowych dla Zespołu Aspergera. Pamiętaj, że jest to jedynie wstępny test przesiewowy, a jego wyniki nie są diagnozą. Dobrym pomysłem będzie jednak poszukanie poradni specjalizującej się w diagnozie autyzmu i Zespołu Aspergera w celu wykonania oficjalnej diagnozy.

Dzieki wiesz
@olaf_wolominski:

Myślicie że to ma związek z tym że skończyliśmy na tagu?

Częściowo tak. Jeśli w czyimś życiu nic się nie dzieje, to mózg sam wynajduje wspomnienia chwil sprzed wielu lat, o których nawet nie pomyślelibyśmy, że je pamiętamy.