Wpis z mikrobloga

Czy to dobry pomysł kupować Rover 75 jako pierwszy samochód? Strasznie mi się podoba i podobno dużo do niego części.
Jakieś fury godne polecenia do 10k? Nie chcę A4/A3/Passata/Golfa IV/Astry G (chyba wykluczyłem prawie że wszystkie typowe pierwsze samochody xDD)
#samochody #motoryzacja #bmw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 29
Mitsubishi Carisma 2


@krystekize: Kiedyś mi się te auta bardzo podobały, ale to będzie tak przegnite, że aż smutno.

Niestety, szukanie do 10k teraz jest tak jak do 5k kilka lat temu - nie szukasz żadnego modelu, a szukasz jakiegokolwiek auta w okolicy, w stanie, który rokuje szanse na uczciwe przejście przeglądu.
@krystekize: Parę lat temu miałem. Genialne auto, klasa, moc, komfort, wyśmienity silnik od BMW. Byłem zakochany w tym aucie. Byłem, bo miało jedną wadę. Ta wada to wpadanie sprzęgła. Notorycznie siadał wysprzęglik. Przez rok czasu chyba 3 x była laweta, bo jak sprzęgło wpadło w podłogę to klops i zostawała laweta. I tylko z tego powodu opchnąłem, więc jak byś szukał to koniecznie automat. Nawet na forach były wątki dotyczące tego
marcel_pijak - @krystekize: Parę lat temu miałem. Genialne auto, klasa, moc, komfort,...

źródło: comment_1666476822GmYkNB6JozJYnTVSFAafZI.jpg

Pobierz
Alfę Romeo 159


@krystekize: z tego okresu pochodzą najlepsze dowcipy o alfiarzach

Hyundaia Coupe


@krystekize: Boże uchowaj

Mitsubishi Carisma 2


@krystekize: o ile nie jest zgnity, bo to ma 20 lat

Peugeot 407


@krystekize: lubię peżo, mają swoje wady, ale można przywyknąć. No i dekadę młodszy od miśka, więc szansa że będzie mniej zgnity wyższa. Kawał toczydła jeśli to ważne, zwłaszcza w kombi.
nie bardziej awaryjne niż Vectra czy Mondeo z tamtych lat


@Atreyu: nie wiem, wyznacznikami jakości Opel ani Ford jakoś dla mnie nigdy nie były.
Można trafić niezajechaną alfę bo to trochę taka damska fura, "ładna".
@kosmita: tylko tłumaczę że awaryjność 159 wynika głównie z memów z lawetami, a nie prawdziwej awaryjności modelu wśród kierowców. To było już normalne auto któremu szkodziła (słuszna) opinia o poprzednikach

Tak czy siak do dychy w tych czasach nie kupi sensownej 159

(chyba wykluczyłem prawie że wszystkie typowe pierwsze samochody xDD)


@krystekize: te typowe pierwsze samochody, to są typowe nie bez przyczyny

Ale zaczynanie od najnudniejszego, najbardziej bepłciowego auta świata
Do 10k dziś nie ma za dużego wyboru w ogóle


@Atreyu: @krystekize: trzeba zmienić sposób szukania:
- tylko ogłoszenia z ostatnich 24 godzin (jak coś jest dobre, to schodzi w pierwszej dobie)
- cena do 12k (ale nie negocjować na odległość, lepiej przy oglądaniu, z kasą w ręku(
- najlepiej z krajowej dystrybucji i bezwypadkowe
- w odległości umożliwiającej dojechanie i sprawdzenie w ciągu 2-3h max

Przeglądanie ogłoszeń w inny
@krystekize: wylistowałbym sobie na otomoto 7-10k (ofc jak masz 1-2k w kieszeni na pierwszy serwis, opony, nieprzewidziane wydatki) co jest do 50km od ciebie i szukał czegokolwiek niezgnitego. Dziś do 10k szuka się aut jak parę lat temu do 5k, ceny #!$%@?ło

Accord w coupe będzie zgnity
@kosmita: wooow to zmieniło i to mega. Bardzo dziękuję za odpowiedzi i w ogóle pomoc
@marcel_pijak: A czy ja znajdę automat. Nie bez powodu w sumie napisałem wątek ,,pierwszy samochód" haha xD kawał chłopa, ale dopiero zdał, bo nie miał za co i kiedy :p