Wpis z mikrobloga

Czy to dobry pomysł kupować Rover 75 jako pierwszy samochód? Strasznie mi się podoba i podobno dużo do niego części.
Jakieś fury godne polecenia do 10k? Nie chcę A4/A3/Passata/Golfa IV/Astry G (chyba wykluczyłem prawie że wszystkie typowe pierwsze samochody xDD)
#samochody #motoryzacja #bmw ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 29
  • Odpowiedz
@Atreyu: Auć :/ rip Honda eh xd
No tak faktycznie podrożały. Niby człowiek się cieszy, że zdał, ale w tym kraju na dobry samochód to ja chyba w wieku 40 lat się dorobię
  • Odpowiedz
@krystekize: i przemyśl że czasem dodatki, nowe opony, zestaw letnie+zimowe, po przeglądzie, z wbitym przeglądem to wartość ok 1k, jeśli tego nie ma to za moment będziesz musiał to dołożyć. Dlatego patrz na odrobinę większy zakres cenowy i negocjuj. Nigdy nie negocjuj przez telefon ani maila, zawsze z kasą w ręku, po tym jak wyłapiesz wszystkie mankamenty samochodu nieopisane w ogłoszeniu.

Tu koleś opowiada jak i kiedy negocjuje (ang.) https://www.youtube.com/watch?v=6bue3zRv_xg
  • Odpowiedz
Accord w coupe


@krystekize: To nie jest rodzinne toczydło... będzie zajechane przez młodego kaskadera. Coś jak Misiek Eclipse... albo Hyundai Coupe

Z Hondami jest tak, że dealerzy mają bardzo dobry program aut używanych. Jeśli samochód nie był bity i był dobrze serwisowany to najlepszą opcją jest zostawienie go u dealera w rozliczeniu. Z czego wniosek, że jeśli Honda nie jest w ofercie aut używanych u dealera, to znaczy że jest podejrzana...
  • Odpowiedz
@krystekize: i ostatnia podpowiedź, przeszukaj ogłoszenia na fejsie. Tam trafia się najwięcej ogłoszeń prywatnych, z cenami "dla znajomych", a nie od cwaniaków jak na wyspecjalizowanych serwisach.
  • Odpowiedz
@krystekize: owszem. Ile razy widziałeś wpis u znajomych "mam do sprzedania"? No to właśnie tak trafiają się fajne opcje od osób prywatnych. Znacznie mniej padliny i cwaniactwa, bo "znajomi" widzą i będą mieli bekę że ktoś szrot sprzedaje za miliony.
  • Odpowiedz
@kosmita: bardzo ładne auto w swojej cenie. Mocno niedoceniane, bo to anglik, części nie ma itp. W praktyce części tanie, ale to jeden z tych modeli, które mocno oddają stan dbałości o auto. Podobnie jak alfy czy fordy - jeśli stosujesz sie do zaleceń producenta to naprawdę potrafią posłużyć dlugo i bezawaryjnie. To są auta o standardzie jak dbasz tak masz. Jak masz wywalone na eksploatację, to lepiej kupić jakiegoś vw
  • Odpowiedz