Wpis z mikrobloga

Dziś przedostatnia recenzja z zestawu "A", czyli zapach nr „A6” #perfumywciemno

@camillo1128
Opis: Przyjemny świeżak, klimat Eau Sauvage’owy ale bardziej cytrusowy. Sporo cytrusów. Zapach się rozwija, później cytrusy ustępują nutom drzewnym. Słaba trwałość. Słaba projekcja.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 1990-2000

@Krzysu
Opis: Nieofensywny, przyjemny i nudny. Pachnie podobnie to Jil Sander Sun for Men, które to doktor wychwalał swego czasu. Też mi bardzo przypadły do gustu, bo są idealne na każdą okazję i parametry na serio wydają się uczciwe. Pachnie trochę jak jakiś krem do opalania. Jest to nisza (bo te składniki nie pasują do mainstreamu ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Co to za zapach? Zgaduję: Chanel Allure Homme Edition Blanche
Mainstream/nisza: Raczej droższa nisza.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 1 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@Bercik_Van_Fafaq
Opis: Czyżby znów Irys na otwarciu ? Ale trochę bardziej słodki , cukierkowy. Dość mydlany. Jakieś kwiaty oprócz Irysa w tle. Znów mi to na Diora wygląda ale jakiego – ciężko mi określić.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@CheapiesLover
Opis: Przyjemny, kwiatowo-przyprawowy, lekko słodkawy i świeży zapach. Przywodzi skojarzenia z proszkiem do prania bardzo wysokiej jakości. Dd - zapach staje się nieco bardziej mydlany, wyczuwam kardamon zgrabnie dopełniający aromat irysa, przez moment udało mi się też wychwycić neroli. Nuty: Irys, kardamon, neroli.
Co to za zapach? Prada L'Homme
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 5 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 1 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010

@Paayor
Opis: Halo, perwoll czy to ty? Czy to płyn do płukania lub inne coś podobnego? Pachnie po prostu jak jakiś proszek lawendowy czy płyn do płukania, tylko bez tego chemicznego uczucia. Unisex skręcający w damską stronę. Niezbyt złożony, od psiknięcia do końca dość jednolity. Coś podobnego gdzieś czułem, w budżecie 1-1,2 zł/ml powinien być całkiem znośny. Może są to jakieś syntetycznie zamknięte owoce? W tę stronę bym się skłaniał właśnie, ogólnie jak jakiś zapach z rossmanna czy hebe - do zapomnienia. Po dłuższym czasie trochę podobny do męskiego jil sundera sun man - może to wersja damska? Zapach 6/10. Projekcja 6/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@MalinowyMarian
Opis: Początek to płyn do podłóg mocno kwiatowy, przebija się lawenda, cytrusy. Wszystko gaśnie by pokazać jakąś taką „wytrawną słodycz” z delikatną skórą. Kończy się już tylko samą skórą kwiaty, cytrusy znikają.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2018/2020

Recenzja mojej różowej #schizofrenicyzfragry
Opis: Pierwsze wrażenie: Zapach, który przyczepił się na dobre do skóry pracownika pralni. Czystość, bąbelki, lekkość. Niby wszystko gra, ale pracownik wraca do domu i zmywa z siebie zapach. Nie dlatego, że jest męczący, ale dlatego, że pragnie od życia czegoś ciekawszego, marzy o przygodzie. Dla kogo? Mężczyzny, który chce być poprawny.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 1981-1990
____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – A6


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 170 zł / 150 ml (na czas wysłania zestawu), teraz ok. 340 zł
Ocena (parfumo, fragrantica): 8,3/10 parfumo, 4,45/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2019)
Nuty: Neroli, Liść mandarynki i Kardamon / Irys i Imbir / Drzewo sandałowe, Bursztyn i Cedr

#perfumy
  • 4