Wpis z mikrobloga

@Wykopek_wykopek: nie powiem ci jak w programowaniu. Ale w sieciach im więcej mam expa a zbliżam się do 10 lat to tym mniej mnie na rozmowach pytają i po Cv zatrudniają i tym co robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za pytania techniczne to bym dziwnie na nich patrzył albo jakbym miał testy robić xd
Zalezy gdzie i co. Devopsow do 160 zeta to sie na podstawie cv bierze i miekiej rozmowy. Powyzej sa case do roboty, jakies budowanie poprowadzic, jakies wykorzystanie narzedzi, teoretyczne pytanka. U mnie dla dwulatkow to jest 100 zeta i helpdesk l3 raz na kwartal xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykopek_wykopek: ja z rokiem doświadczenia wysłałem na regulara, większość firm odrzuciła przed rozmową ale jedna dała mi szansę i po kilku rozmowach dostałem ofertę. Co prawda nie 25-30k tylko 15, ale nadal spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wykopek_wykopek: Czasami przechodzi. Mam znajomego, który nie ma pojęcia o programowaniu i dostał ostatnio 27k na B2B. Co prawda ma 5 lat doświadczenia, ale dość często zmieniał pracę.
Ogólnie to ten facet to jest jakaś magia. Jak tylko dostaje się do jakiejś roboty to projekt zostaje wstrzymany i płacą mu za bycie w gotowości do nowego projektu i w ten sposób uzbierało mu się 5 lat :)
@Wykopek_wykopek: Zgadzam się z Tobą. Ja tam lubię dokończyć projekt i mieć satysfakcję z tego, że coś udało się osiągnąć i rozwiązać problemy.

Ale ten mój znajomy... liczy się tylko stawka godzinowa. Ogólnie to jest nawet spoko koleś. Jak popsuje Ci się samochód 100 km od niego to zaraz przyjedzie i pomoże Ci naprawić.

Ale jeśli chodzi o hajs to ma jakiś uraz/problem psychiczny. Kiedyś zamawialiśmy kebsa i myślał, że zapłaci
@Wykopek_wykopek: Stawki po 160-190zł/h są osiągalne z 2 latami expa, pod warunkiem, że ogarniasz temat oraz nie pracujesz dla polskiej firmy.

@zukier: Zaczynam teraz przeprowadzać rekrutację senior devopsów(IaC, Azure, DR). 2 stanowiska w NA oraz 2 w Asia i jedno w Europie. Jak widzę obecne CV w których ludzie mają wpisane po 30 technologii, 10 lat expa to dostaję dreszczy. Podczas rozmów technicznych człowiek czuje się jakby nastał dzień świstaka.
@Aposimz: Powodzenia z rekrutacjami :)
A jak Twoim zdaniem wygląda dobre CV?
Wg mnie to powinna być "historia pracy". Stanowisko, obowiązki, osiągnięcia i technologii z jakich się korzystało.
Poza tym to technologie w których czuję się mocny. To co już zapomniałem zostaje wykreślone.
No i uczelnia.

Jeśli musicie się z kimś użerać w robocie to ja bym mu podziękował za współpracę. U mnie w robocie ostatnio zwolniliśmy gościa, bo leciał w
@oxern Niektórych rzeczy takich jak lata doświadczenia się nie przeskoczy ilością wypisanych technologii i obrobionych projektów. Żadnego odzewu przy 25k+. Parę rozmów na 20-22k, ok. 20-30% skuteczności. Wydaję mi się, że każda z rozmów poszła mi dobrze, niektóre bardzo dobrze.
Apropo, większość ofert w porównaniu do obecnej to dramat w kontekście użytych technologii, kultury pracy. Moke oczekiwania w kontekście wykorzystania chmury w 80-90%< były trochę wyolbrzymione. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Składałem CV do 2 banków, głównie fintech.
@oxern Niektórych rzeczy takich jak lata doświadczenia się nie przeskoczy ilością wypisanych technologii i obrobionych projektów. Żadnego odzewu przy 25k+. Parę rozmów na 20-22k, ok. 20-30% skuteczności. Wydaję mi się, że każda z rozmów poszła mi dobrze, niektóre bardzo dobrze.


@Wykopek_wykopek: 20% rozmów z wysłanych CV, czy 20% ofert?
Dostałeś jakąś ofertę 20k+ przy 2 latach expa?