Wpis z mikrobloga

@Blomex jak nie mówimy o jakichś absurdalnych kwotach to wszystkie CV kończyły się rozmowa. 20% to te po których zostałbym przyjęty, z czego prawie wszystkie 16-17k. Jedna pozytywna 21k zł brutto UOP, tylko że ja jestem <26 lat. No i właściwie to w DevOps mam 1.5 roku doświadczenia. Wcześniej 1.5 roku software engineer (dupogodziny raczej). Tego wcześniejszego doświadczenia, niedevopsowego, w ogóle nie brano pod uwagę, tak myślę.
@oxern właśnie nie, samych technicznych pytań w zasadzie bardzo mało. Dużo opowiadania o dotychczasowych projektach, problemach. No i co ważne, trafiałem na sporo pytań związanych z teorią DevOps typu "agile vs devops", "devops phases", "ephemeral, idempotent, immutable infrastructure". Nie ukrywam, że byłem zaskoczony przewagą takich pytań.
@zukier: w bnp jest azure. W pko sa jest azure. W ing jest azure. #!$%@? o knfie to koledzy analitycy sobie moga opowiadac, transakcje moga latac po cloudzie i tyle. Jasne, bazodanowo jest wszystko pokitrane ale front kliencki nie musi stac na enterprise
Akup jest gówno wart. Zresztą akup dla non-devow jest nielegalny i tylko startupy oraz gowno firmy sie w to pchaja. To jak ipbox dla testera manualnego. 21k na