Wpis z mikrobloga

Dla kobiety ucieczka z kraju to tragedia, dla faceta to jedyna szansa na przeżycie, bo inaczej pójdzie w kamasze i zdechnie gdzieś w okopie. Dlaczego kobiet i lewaków tak bardzo nie obchodzi nierówność i #dyskryminacjamezczyzn ? Mamy równe prawa, to i obowiązki też powinny być równe, pobór dla wszystkich albo dla nikogo, aborcja za zgodą partnera albo aborcja dla obydwu płci (w sumie nie wiem jak by to miało wyglądać, może ktoś ma pomysł). #rozowepaski może jakaś mi to wytłumaczy?
#neuropa #bekazlewactwa
  • 33
Dlaczego kobiet i lewaków


@Lucider5: Jestem "lewakiem" ( w wykopowym rozumieniu) i jestem całkowicie przeciwko przymusowemu poborowi.
A jak już ma być to spoko - obie płcie. (bez sensu ale ok - "prawaki" ujebią każdą logikę byle by #!$%@?ć "lewakom")
Aborcja to jednak bardziej skomplikowana sprawa - widzę że jednocześnie nie chcesz żeby ci się ktoś w życie #!$%@?ł, ale w ciało kobiety to już chcesz ingerować.
Aborcja to jednak bardziej skomplikowana sprawa - widzę że jednocześnie nie chcesz żeby ci się ktoś w życie #!$%@?ł, ale w ciało kobiety to już chcesz ingerować.


@FrostlyMostly: No ale przecież bombelek w ciale kobiety nie powstał sam. Facet też powinien mieć coś do gadania o nim, prawda?
@Lucider5: no tak średnio bo lewica jest kompletnie przeciwko poborowi xD


@NoJakNieJakTak: rzecz w tym że zgadzam się z @Totendajnapiwo: , w razie dużej wojny zawodowi i wot to będzie za mało i pobór będzie potrzebny. I wtedy pobór tylko dla jednej płci to dyskryminacja, powinien obejmować obydwie... tfu, wszystkie płcie ( ͡º ͜ʖ͡º)
można, nic nie trzeba - zresztą nie moja sprawa bo ja w przypadku wojny byłbym pierwszy na Niemieckiej granicy.


@NoJakNieJakTak: i byś sobie tam koczował tak jak ukraińcy pod naszą granicą, bo ukraińscy pogranicznicy ich nie przepuszczali. U nas teoretycznie byłoby łatwiej bo nie ma granic w strefie schengen, ale na pewno są plany jak w razie w przywrócić kontrole i ograniczać przepływ populacji, nie ma się co oszukiwać
@Lucider5: a dlaczego chcesz kogoś pobierać? skoro ojczyzna jest taka ważna to ludzie będą sami chcieli za nią walczyć


@NoJakNieJakTak: to nie ja, imho najlepiej byłoby mieć 300k żołnierzy zawodowych. Po prostu widzę że nas na to nie stać i w razie w będzie pobór, co zresztą potwierdza to że u nas pobór jest zawieszony a nie odwołany całkowicie
i byś sobie tam koczował


@Lucider5: to bym sobie koczował, ważne by się nie bić jak plebs za polityków i wydumane idee które nie są moimi

u nas pobór jest zawieszony a nie odwołany całkowicie


no i właśnie to jest część braku wolności, oprócz tego że mężczyźni muszą a kobiety nie to jeszcze wypadało by żeby każdy zdecydował za siebie bez różnicy jakiejś jest płci i czy jest Krotoszyna czy z
no tak średnio bo lewica jest kompletnie przeciwko poborowi xD


@NoJakNieJakTak: Co? Polska lewica która razem z PiSem głosowała za ustawą o obronie ojczyzny?
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&nrkadencji=9&nrposiedzenia=50&nrglosowania=159
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2052

Ta sama lewica która klaszcze Zelenskiemu, że kazał zostać mężczyznom na Ukrainie i ośmiesza ich wręczając im tulipany na dzień kobiet lub robiąc im zdjęcia w strojach kobiet? XD
@CyfrowyD: Nie mówimy o partii "Lewica" tylko o lewicy jako stronie społeczno-politycznej generalizując - ominął cie sens dyskusji.

Ta sama lewica która klaszcze Zelenskiemu, że kazał zostać mężczyznom na Ukrainie i ośmiesza ich wręczając im >tulipany na dzień kobiet lub robiąc im zdjęcia w strojach kobiet? XD


a tutaj akurat pierwsza część zdania to bzdura a druga to kwestia matriarchatu
Nie mówimy o partii "Lewica" tylko o lewicy jako stronie społeczno-politycznej generalizując


@NoJakNieJakTak: To jest jakaś mityczna lewica jak mityczny komunizm i "w Europie to nie była prawdziwa lewica"?
Bo są rządy lewicowe w Europie i one też wcielają tylko mężczyzn przymusowo - lub tylko ich zmuszają do udziału w wojnie według ustaw.